Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pobór opłat za przejazd. Wszystko trafi teraz do skarbówki

Od lipca Krajowa Administracja Skarbowa przejmie nadzór nad poborem opłat. Prezydent podpisał w środę nowelizację ustawy w tej sprawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Getty Images)

Idą poważne zmiany w poborze opłat za przejazd drogami. Od lipca zajmować się tym będzie Krajowa Administracja Skarbowa, która na mocy nowych przepisów przejmie te kompetencje od Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Zmiany dotkną kierowców pojazdów ciężkich (powyżej 3,5 tony) podróżujących po płatnych drogach krajowych oraz właścicieli aut osobowych, którzy wybiorą przejazdy odcinkami autostrad A2 i A4.

Najważniejsze zmiany nastąpią jednak dopiero w przyszłym roku. W pierwszym kwartale 2021 ma bowiem zacząć funkcjonować nowy system poboru opłaty oparty na geolokalizacji. Do korzystania z systemu potrzebne będzie albo urządzenie pokładowe albo aplikacja mobilna na smartfona.

Użytkownik będzie musiał się zarejestrować (podać nazwisko, adres, numer PESEL i NIP). Następnie dane z podróży będą wysyłane do KAS, a kierujący będzie musiał na tej podstawie uiścić opłatę. Jeśli nie dokona rejestracji lub poda nieprawdziwe odczyty, będzie musiał zapłacić karę - od 500 do 1,5 tys. zł.

Obejrzyj: Przekop Mierzei Wiślanej. "Rosji nie chodzi o żadną ekologię, ale o przyszłość"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2020

nonameKolejny etap w śledzeniu obywateli. Państwo policyjne pełną gębą...

17-06-2020

jan-49nie jezdze platnymi autostradami i co wtedy?

18-06-2020

MarianCo to się robi w tym kraju. Gdzie wolność człowieka ?

Rozwiń komentarze (459)