Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pobór opłat za przejazd. Wszystko trafi teraz do skarbówki

459
Podziel się

Od lipca Krajowa Administracja Skarbowa przejmie nadzór nad poborem opłat. Prezydent podpisał w środę nowelizację ustawy w tej sprawie.

Pobór opłat za przejazd. Wszystko trafi teraz do skarbówki
(Getty Images)
bErLFDoB

Idą poważne zmiany w poborze opłat za przejazd drogami. Od lipca zajmować się tym będzie Krajowa Administracja Skarbowa, która na mocy nowych przepisów przejmie te kompetencje od Głównego Inspektora Transportu Drogowego.

Zmiany dotkną kierowców pojazdów ciężkich (powyżej 3,5 tony) podróżujących po płatnych drogach krajowych oraz właścicieli aut osobowych, którzy wybiorą przejazdy odcinkami autostrad A2 i A4.

Najważniejsze zmiany nastąpią jednak dopiero w przyszłym roku. W pierwszym kwartale 2021 ma bowiem zacząć funkcjonować nowy system poboru opłaty oparty na geolokalizacji. Do korzystania z systemu potrzebne będzie albo urządzenie pokładowe albo aplikacja mobilna na smartfona.

bErLFDoD

Użytkownik będzie musiał się zarejestrować (podać nazwisko, adres, numer PESEL i NIP). Następnie dane z podróży będą wysyłane do KAS, a kierujący będzie musiał na tej podstawie uiścić opłatę. Jeśli nie dokona rejestracji lub poda nieprawdziwe odczyty, będzie musiał zapłacić karę - od 500 do 1,5 tys. zł.

Zobacz także: Obejrzyj: Przekop Mierzei Wiślanej. "Rosji nie chodzi o żadną ekologię, ale o przyszłość"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErLFDpe
KOMENTARZE
(459)
jjj
rok temu
Tępe peowski trolle ! To ściema. Ta info jest po to żebyście się opluwali - wp bije rekordy klamstwa jak gw tvn....
ed
rok temu
a za NIERZĄDU PO+PSL za nasze podatki postawiono tylko 10 milionów publicznych kamer do śledzenia obywateli i nikt nie krzyczał bezprawie ! Okradanie Polaków i Polski !
wuj Chłodek
rok temu
A pies drapał, niech się dowiadują. Niech się boją ci, co jakichś przekrętów dokonują. Ja jestem za PIS - Słusznie. Targowicy nie wolno spuszczać z oczu.
bErLFDpf
Wyluzujcie
rok temu
Skarbówka od dawna ma dostęp do tych danych - jeszcze za NIErządów PO-PSL miała ! Więcej trzeźwego myślenia nieudolni ludkowie antypisu
Jan
rok temu
Złodzieje boją się PIS-u jak ognia. Oby tak dalej !!!!!!!!
...
Następna strona