Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opłata
10.06.2020 19:16

Przejazd A4 tańszy dłużej. Zarządca autostrady przedłużył obowiązywanie obecnych stawek

Terminy obowiązywania preferencyjnych stawek opłat za przejazd autostradą A4 zostały wydłużone, o czym poinformował zarządca Stalexport Autostrady. Mniej za przejazd do 30 września zapłacą kierowcy korzystający z płatności automatycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett)
A4. Kierowcy płacący elektronicznie będą przejeżdżać taniej do 30 września.

Preferencyjna stawka dla samochodów osobowych to 7 złotych brutto na każdej z dwóch bramek. Natomiast kierowcy pojazdów kategorii II i III (auta z przyczepami i lekkie ciężarówki) zapłacą 17 złotych brutto, a IV i V (pojazdy o co najmniej trzech osiach) - 30 złotych, o czym przypomina portal WNP.pl, który informuje też o przedłużeniu obowiązywania niższych stawek.

- Utrzymanie preferencyjnych stawek opłat dla płatności automatycznych związane jest z dążeniem Stalexport Autostrady Małopolska do dalszej popularyzacji tych form płatności oraz do zwiększenia liczby - bezpieczniejszych w okresie pandemii - transakcji bezgotówkowych - wytłumaczono w komunikacie.

Natomiast kierowcy, którzy nie korzystają z automatycznych płatności (czyli z aplikacji A4Go i Telepass oraz z videotollingu), będą płacić więcej. I tak pojazdy I kategorii - 10 złotych brutto, II i III kategorii - 20 złotych, natomiast pojazdy IV i V kategorii za przejazd zapłacą 35 złotych brutto.

Zobacz też: Odnawialne źródła energii. "Udział węgla w miksie energetycznym będzie malał"

Obniżone stawki za przejazdy wprowadzono na początku roku. Pierwotnie miały one funkcjonować do końca marca, jednak później przedłużono je do końca czerwca.

99 proc. przychodów Grupy Kapitałowej Stalexport Autostrady ujętych w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I kwartał 2020 roku pochodzi właśnie z tytułu poboru opłat - informuje WNP.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: opłata, opłata drogowa, autostrada, autostrada a4, a4, drogi w polsce, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2020

wowTakie coś powinno być karalne. Równie dobrze płatność bilonem mogłaby być droższa lub tańsza od płatności papierkiem. Albo za wydanie reszty potrącana … Czytaj całość

11-06-2020

KantorKampania reklamowa płatności elektronicznych trwa. Z autostrady A1 też jest reportaż, że korki tworzą się przez płacenie gotówką.

11-06-2020

obywatelOpłaty za przejazdy po autostradach w Polsce są astronomiczne dlatego omijam je szerokim łukiem i czekam na wprowadzenie opłat 10 lub 14 dniowych i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)