Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Poczta Polska bez prezesa. Nieoficjalnie: Tomasz Zdzikot odchodzi

38
Podziel się:

Tomasz Zdzikot nie będzie już dłużej prezesem Poczty Polskiej - ustalili nieoficjalnie dziennikarze. Dotychczasowy szef operatora pocztowego ma trafić do innej państwowej spółki, a do Poczty trafił w 2020 r., by dopiąć organizację tzw. wyborów kopertowych.

Poczta Polska bez prezesa. Nieoficjalnie: Tomasz Zdzikot odchodzi
Nieoficjalnie: Tomasz Zdzikot (na zdjęciu) odchodzi z Poczty Polskiej (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

O sprawie informuje RMF FM. Dziennikarze rozgłośni ustalili, że Tomasz Zdzikot odchodzi z Poczty Polskiej na własne życzenie, a rozstanie ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Jak podają, dotychczasowy prezes operatora pocztowego ma już obiecane stanowisko w innej państwowej spółce - KGHM, choć pojawiają się również informacje o potencjalnym zatrudnieniu w podmiotach zbrojeniowych.

To by się zgadzało z jego poprzednim zatrudnieniem. Przed związaniem się z Pocztą, Tomasz Zdzikot był wiceministrem obrony narodowej i bliskim współpracownikiem Mariusza Błaszczaka.

Kim jest Tomasz Zdzikot?

Tomasz Zdzikot z Pocztą Polską związał się od kwietnia 2020 r. Przez pierwsze dwa miesiące był zatrudniony jako p.o. prezesa. Rada nadzorcza spółki o powierzeniu mu funkcji szefa zdecydowała w czerwcu 2020 r., a na tym stanowisku zastąpił Przemysława Sypniewskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Amerykańskie wojsko na zakupach w Polsce. "Potrzebują niemalże wszystkiego"

Wcześniej polityk działał na stanowisku wiceministra w MON (od stycznia 2018 r. do kwietnia 2020 r.) oraz w MSWiA. Z drugim resortem był związany od listopada 2015 r. do stycznia 2018 r., najpierw jako podsekretarz stanu, a od października 2017 r. - jako sekretarz stanu.

Z Prawem i Sprawiedliwością związany jest od wielu lat. Z ramienia tej partii zasiadał m.in. w Radzie m.st. Warszawy czy w sejmiku województwa mazowieckiego. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także studia doktoranckie w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Na swoim koncie ma również m.in. Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Lecha Kaczyńskiego oraz Wyższy Kurs Obronny w Akademii Obrony Narodowej.

Wybory kopertowe kosztowały Pocztę miliony

Tomasz Zdzikot trafił do Poczty Polskiej, by zapanować nad jej załogą. Listonosze obawiali się udziału w tzw. wyborach kopertowych ze względu na zagrożenie dla zdrowia. Posłowie Zjednoczonej Prawicy w 2020 r. zdecydowali, że wybory prezydenckie odbędą się wyłącznie w trybie korespondencyjnym, a 30 mln kart do głosowania mieli dostarczyć listonosze właśnie.

Na podstawie decyzji wydanej przez premiera, którą Najwyższa Izba Kontroli uznała za bezprawną, Poczta Polska i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych rozpoczęły przygotowania do zorganizowania wyborów, mimo że przepisy jeszcze nie weszły w życie.

Choć wybory w tym trybie ostatecznie się nie odbyły, to pocztowy gigant poniósł koszty ich organizacji. W ramach rekompensaty Poczta Polska otrzymała od Krajowego Biura Wyborczego nieco ponad 53,2 mln zł, choć zabiegała o niemal 70,3 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(38)
Polak
4 miesiące temu
Spokojnie , 5minut pis już się kończy. Kwestia czasu gdy zostaną rozliczeni - z wyborów kopertowych zapewne również
Pocztowiec
2 lata temu
Na poczcie jest pełno szczurów od Błaszczaka i PIS, rozwalili tę firmę do reszty. Prezesi, wiceprezesi, działacze związkowi trzepią kasę a ludzie na okienkach pracują za najniższą krajową
takajestprawd...
2 lata temu
Czyżby ucieczka z tonącego okrętu - na z góry upatrzone mniej eksponowane stanowisko ??? Pierwsi wygrają.
nigdy na PiS
2 lata temu
Kolesiostwo PiS jest przerażające !! Niczym się nie różnią od PO ! Dlatego postanowiłem Ja i cała moja rodzina - Nigdy więcej głosu na PiS ! Nie przyłożę ręki do upadku Polski !
scsc
2 lata temu
Państwowe instytucje i spółki dają możliwości wypływu kasy – Za pieniądze tych spółek załatwia się polityczne interesy rządzących. ciepłe posadki i wysokie zarobki dla rodziny i kolesi, odprawy, nagrody, ustawiane przetargi, sponsorowanie, fundacje, dotacje itp. Poza tym marnotrawstwo i rozrzutność...Dlatego takie spółki są wysoce ryzykowne i mało dochodowe. Słyszeliście o ksiazce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwetsowania na gieldzie? Opisany w niej system uchronił nieraz przed spadkami
...
Następna strona