Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Poczta Polska chce urosnąć dzięki Chińczykom. Inwestuje miliony w tablety

Poczta Polska widzi, że ludzie wysyłają coraz mniej listów. By sobie z tym poradzić, inwestuje setki milionów w logistykę. - Chcemy rozszerzyć współpracę z Chińczykami i wyposażyć listonoszy w tablety - mówi prezes państwowego giganta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Poczta Polska inwestuje w logistykę oraz w... tablety dla listonoszy (Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

- Naszym podstawowym celem pozostaje odbudowanie przychodów mimo spadającego wolumenu tradycyjnych listów. Dlatego musimy inwestować w infrastrukturę logistyczną, systemy IT i pracowników. Tylko w ubiegłym roku przeznaczyliśmy na inwestycje — m.in. zakup maszyny do sortowania paczek — około 200 mln zł. Do 2023 r. planujemy inwestycje rzędu 1,3 mld zł - mówi w rozmowie z "Pulsem Biznesu" Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Poczta szuka nowych segmentów rynku do zagospodarowania. Widzi na przykład potencjał w... chińskich sklepach internetowych. - Rozmawiamy o poszerzeniu naszej współpracy z Alibabą - przyznaje prezes Sypniewski.

Coraz nowocześniejsze ma być także wyposażenie listonoszy. - Tylko na nowe tablety dla listonoszy musimy przeznaczyć w tym roku około 60 mln zł - dodaje szef Poczty Polskiej.

Polecone odbierają w ciemnych magazynach. Zobacz wideo:

Poczta ciągle zwiększa przychody, choć wciąż jest na minusie. W 2017 r. firma zanotowała 6 mld zł przychodów, a to o ponad 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Jednak wygenerowała stratę netto na poziomie 20,8 mln zł. Zaudytowanych wyników za 2018 r. jeszcze nie ma, jednak firma zapewnia, że "wzrostowy trend przychodów został utrzymany".

W ostatnich latach zwiększa się też zatrudnienie w Poczcie Polskiej. - W latach 2016-18 zwiększyliśmy zatrudnienie o ponad 4,9 tys. etatów, do blisko 81 tys. - zaznacza w rozmowie z "PB" Przemysław Sypniewski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2019

WNERWIONYList w tej samej miejscowości IDZIE 7 dni TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , POWTÓRNE AWIZO listonosz powinien mieć przesyłkę ze sobą , a wrzuca … Czytaj całość

24-01-2019

xxxyTablety srety, a ostatnio mój list polecony priorytet z kuj-pom do mazowieckiego szedł...16 dni. Dziękuję za uwagę.

24-01-2019

EwaListy docierają albo nie, w mojej miejscowości poczta czynna od 9-15, nie dla pracujących, kolejki, na poczcie sklep i wciskanie towaru. Jak nie muszę … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)