Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pocztowcy mają dość. Na ulicach będą bronić swoich zarobków

115
Podziel się

Nie ma zgody na cięcia w Poczcie Polskiej. Nie kosztem pracowników. Pocztowcy ze Związkowej Alternatywy zapowiedzieli protesty.

Poczta planuje ściąć pensje i obniżyć wymiar czasu pracy.
Poczta planuje ściąć pensje i obniżyć wymiar czasu pracy. (Wikimedia Commons)
bErnVelN

Na sobotę została zwołana wielka manifestacja w której wezmą udział m.in. pracownicy Poczty Polskiej zrzeszeni w Związkowej Alternatywie. Będą skandować pod Ministerstwem Aktywów Państwowych, bowiem to właśnie Jacek Sasin miał narazić Pocztę na poważne koszty angażując ją w nieudane wybory korespondencyjne.

Teraz państwowa spółka szuka oszczędności, również w kieszeniach pracowników - pisze "Rzeczpospolita". Jak wskazuje dziennik, Poczta planuje ściąć pensje i obniżyć wymiar czasu pracy.

"Na Poczcie Polskiej, która do niedawna była dla władzy strategiczną spółką dla funkcjonowania państwa, zarząd planuje obniżki pensji, a wcześniej zwolnił dyscyplinarnie lidera Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty, Piotra Moniuszkę" - piszą związkowcy w odezwie do pracowników.

bErnVelP

"Wychodzimy na ulice, bo mamy dość! Mamy dość biedy, wyzysku, nierówności społecznych, braku stabilności na rynku pracy. Mamy dość samowoli władzy i traktowania ludzi pracy jako obywateli gorszego sortu" - czytamy dalej.

Jak przekonują związkowcy, epidemia koronawirusa obnażyła antypracownicze oblicze władzy, a rząd wykorzystuje kryzys do kwestionowania praw pracowniczych, do niszczenia Kodeksu Pracy, do osłabiania związków zawodowych, do pozbawiania stabilności zatrudnienia. "Zamiast pomagać pracownikom i dbać o ich bezpieczeństwo, władza wypowiedziała wojnę ludziom pracy. Większość parlamentarna przemyca kolejne antypracownicze rozwiązania, które ułatwiają zwolnienia i obniżki płac, odbierają prawo do planowania urlopów, kwestionują układy zbiorowe i porozumienia zakładowe".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErnVemq
KOMENTARZE
(115)
karafa
rok temu
Brawo pocztowcy. Szybko z bohaterów staliście się nierobami i zbędnym, drogim balastem. Lekarze tez chwilowo są bohaterami ale jak sytuacja się nieco poprawi to zacznie się szczucie i pokazywanie co maja w garażach. Teraz niby rząd chce chronić pracodawców ale jak tylko kryzys nie będzie tak głęboki jak się spodziewają to jak im dokręcą śrubę, że będą prosić o jakiegoś wirusa. Tak działa ta władza. I to właściwie z dnia na dzień. Tylko księdzuchy się pasą ciągle, a jeszcze nie wystawili rachunku za ocalenie nas od wirusa. Bo to, że się upomną to wszyscy jesteśmy pewni. Stawiam na wiele hektarów ziemi i będą zbierać/wyłudzać/kraść 200 lat na budowę kościoła.
j23
rok temu
sasin to facet od dostarczania samych problemow. pocztowcy pokazcie gdzie jest jego miejsce
baba
rok temu
Poczta Polska to relikt przeszłości, Złe zarządzanie i przerost zatrudnienia urzędników. Potrzeba reformy i to gruntownej.
bErnVemr
krzychu
rok temu
podziekować kaczyńskiemu staremu sklerotykowi bez rodziny !!!
konfederacja
rok temu
głosowaliście na zlodziei z PIS uaru to macie !!!
...
Następna strona