Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pocztowcy mają dość. Na ulicach będą bronić swoich zarobków

Nie ma zgody na cięcia w Poczcie Polskiej. Nie kosztem pracowników. Pocztowcy ze Związkowej Alternatywy zapowiedzieli protesty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Poczta planuje ściąć pensje i obniżyć wymiar czasu pracy.

Na sobotę została zwołana wielka manifestacja w której wezmą udział m.in. pracownicy Poczty Polskiej zrzeszeni w Związkowej Alternatywie. Będą skandować pod Ministerstwem Aktywów Państwowych, bowiem to właśnie Jacek Sasin miał narazić Pocztę na poważne koszty angażując ją w nieudane wybory korespondencyjne.

Teraz państwowa spółka szuka oszczędności, również w kieszeniach pracowników - pisze "Rzeczpospolita". Jak wskazuje dziennik, Poczta planuje ściąć pensje i obniżyć wymiar czasu pracy.

"Na Poczcie Polskiej, która do niedawna była dla władzy strategiczną spółką dla funkcjonowania państwa, zarząd planuje obniżki pensji, a wcześniej zwolnił dyscyplinarnie lidera Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty, Piotra Moniuszkę" - piszą związkowcy w odezwie do pracowników.

"Wychodzimy na ulice, bo mamy dość! Mamy dość biedy, wyzysku, nierówności społecznych, braku stabilności na rynku pracy. Mamy dość samowoli władzy i traktowania ludzi pracy jako obywateli gorszego sortu" - czytamy dalej.

Jak przekonują związkowcy, epidemia koronawirusa obnażyła antypracownicze oblicze władzy, a rząd wykorzystuje kryzys do kwestionowania praw pracowniczych, do niszczenia Kodeksu Pracy, do osłabiania związków zawodowych, do pozbawiania stabilności zatrudnienia. "Zamiast pomagać pracownikom i dbać o ich bezpieczeństwo, władza wypowiedziała wojnę ludziom pracy. Większość parlamentarna przemyca kolejne antypracownicze rozwiązania, które ułatwiają zwolnienia i obniżki płac, odbierają prawo do planowania urlopów, kwestionują układy zbiorowe i porozumienia zakładowe".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-06-2020

XyzTo już wiemy kto zapłaci za przygotowania do wyborów. PiS nie ma wstydu

17-06-2020

MikiKto wspolpracuje z pis, to tak zle kończy...

17-06-2020

DOJNA ZMIANAgłosowali za sektą pisowską i to są skutki ,może naród obudzi się i przegoni ich ,żeby nie przynosili wstydu Polsce na świecie i ludziom !!!!

Rozwiń komentarze (115)