Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Pocztowcy mają dość. Na ulicach będą bronić swoich zarobków

115
Podziel się:

Nie ma zgody na cięcia w Poczcie Polskiej. Nie kosztem pracowników. Pocztowcy ze Związkowej Alternatywy zapowiedzieli protesty.

Poczta planuje ściąć pensje i obniżyć wymiar czasu pracy.
Poczta planuje ściąć pensje i obniżyć wymiar czasu pracy. (Wikimedia Commons)

Na sobotę została zwołana wielka manifestacja w której wezmą udział m.in. pracownicy Poczty Polskiej zrzeszeni w Związkowej Alternatywie. Będą skandować pod Ministerstwem Aktywów Państwowych, bowiem to właśnie Jacek Sasin miał narazić Pocztę na poważne koszty angażując ją w nieudane wybory korespondencyjne.

Teraz państwowa spółka szuka oszczędności, również w kieszeniach pracowników - pisze "Rzeczpospolita". Jak wskazuje dziennik, Poczta planuje ściąć pensje i obniżyć wymiar czasu pracy.

"Na Poczcie Polskiej, która do niedawna była dla władzy strategiczną spółką dla funkcjonowania państwa, zarząd planuje obniżki pensji, a wcześniej zwolnił dyscyplinarnie lidera Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty, Piotra Moniuszkę" - piszą związkowcy w odezwie do pracowników.

"Wychodzimy na ulice, bo mamy dość! Mamy dość biedy, wyzysku, nierówności społecznych, braku stabilności na rynku pracy. Mamy dość samowoli władzy i traktowania ludzi pracy jako obywateli gorszego sortu" - czytamy dalej.

Jak przekonują związkowcy, epidemia koronawirusa obnażyła antypracownicze oblicze władzy, a rząd wykorzystuje kryzys do kwestionowania praw pracowniczych, do niszczenia Kodeksu Pracy, do osłabiania związków zawodowych, do pozbawiania stabilności zatrudnienia. "Zamiast pomagać pracownikom i dbać o ich bezpieczeństwo, władza wypowiedziała wojnę ludziom pracy. Większość parlamentarna przemyca kolejne antypracownicze rozwiązania, które ułatwiają zwolnienia i obniżki płac, odbierają prawo do planowania urlopów, kwestionują układy zbiorowe i porozumienia zakładowe".

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(115)
karafa
2 lata temu
Brawo pocztowcy. Szybko z bohaterów staliście się nierobami i zbędnym, drogim balastem. Lekarze tez chwilowo są bohaterami ale jak sytuacja się nieco poprawi to zacznie się szczucie i pokazywanie co maja w garażach. Teraz niby rząd chce chronić pracodawców ale jak tylko kryzys nie będzie tak głęboki jak się spodziewają to jak im dokręcą śrubę, że będą prosić o jakiegoś wirusa. Tak działa ta władza. I to właściwie z dnia na dzień. Tylko księdzuchy się pasą ciągle, a jeszcze nie wystawili rachunku za ocalenie nas od wirusa. Bo to, że się upomną to wszyscy jesteśmy pewni. Stawiam na wiele hektarów ziemi i będą zbierać/wyłudzać/kraść 200 lat na budowę kościoła.
j23
2 lata temu
sasin to facet od dostarczania samych problemow. pocztowcy pokazcie gdzie jest jego miejsce
baba
2 lata temu
Poczta Polska to relikt przeszłości, Złe zarządzanie i przerost zatrudnienia urzędników. Potrzeba reformy i to gruntownej.
krzychu
2 lata temu
podziekować kaczyńskiemu staremu sklerotykowi bez rodziny !!!
konfederacja
2 lata temu
głosowaliście na zlodziei z PIS uaru to macie !!!
...
Następna strona