Notowania

Podróbki warte potencjalnie ponad 300 tys. w rękach policji. Cios w przestępczość gospodarczą

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli blisko 740 sztuk odzieży i obuwia. Były nielegalnie znakowane logiem kilku światowych marek. Wartość oryginalnych odpowiedników to ponad 300 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Policja)
Wartość oryginalnych odpowiedników to ponad 300 tys. zł. (Fot: KWP w Gorzowie Wlkp.)

Podróbki zalewają Polskę. Tracą handlowcy, oszukani klienci i Skarb Państwa. Jak wynika z raportu Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej rocznie z powodu sprzedaży fałszywek do polskich handlowców nie trafia 11,4 mld zł, a budżet traci okoł 2 mld zł.

Policja nasila działania w walce z fałszowanymi towarami. 740 sztuk odzieży i obuwia, na których nielegalnie umieszczono logo kilku światowych marek. Wartość oryginalnych odpowiedników to ponad 300 tys. zł zarekwirowali w niedzilę gorzowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej.

Jak informuje policja, były to przede wszystkim spodenki, bielizna, stroje kąpielowe i klapki. Zabezpieczone rzeczy zostały wycofane z obrotu i nie trafią do sprzedaży.

Obejrzyj, jak działa nielegalny bazar w Wólce Kosowskiej:

Towar oferowała kobieta, która została przesłuchana. Do przedstawienia zarzutów niezbędna będzie opinia biegłego - informuje zespół prasowy KWP w Gorzowie Wlkp. Może grozić jej do 5 lat więzienia.

Od stycznia 2019 roku nie tylko handlujący podróbkami mogą być karani, ale także firmy, które wynajmują sklepom przestrzenie handlowe, będą odpowiedzialne za to, co jest sprzedawane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [dziejesie.wp.pl(http://www.dziejesie.wp.pl/)

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2019

nICKZ karami dla handlujących to ok ale dlaczego wynajmujący lokal ma płacić? Wynajmuję lokal i mam gdzieś skąd ma towar bo to sprawa policji. Nie wiem w … Czytaj całość

01-07-2019

tbPodróby zalewają .... czy nasz premier na pewno jest oryginałem ?

01-07-2019

debiPrzecież orginały i podróbki robią w tej samej fabryce.Litości....

Rozwiń komentarze (45)