Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Komandosi z Lublińca wyposażeni w podróbki. Zamiast amerykańskich noży dostali chińskie

356
Podziel się:

400 noży Spyderco miały trafić do wyposażenia osobistego żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

do wyposażenia osobistego żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu miało trafić 400 noży Spyderco
do wyposażenia osobistego żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu miało trafić 400 noży Spyderco (East News/Łukasz Szemelej)

Dowództwo Wojsk Specjalnych ma zastrzeżenia do dostarczonego wyposażenia elitarnej jednostce komandosów. Zamiast znanych z solidności noży amerykańskiej firmy Spyderco, otrzymała chińską tandetę.

Dostawcę wybrano z przetargu. Zgłosiły się trzy firmy. Wybrano warszawską spółkę IT Projekt. Wartość umowy opiewała na ok. 231 tys. zł – pisze "Rzeczpospolita".

400 noży Spyderco miało trafić do wyposażenia osobistego żołnierzy Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Wojsko zakwestionowało jednak autentyczność noży. Co prawda były oznaczone znakiem towarowym słynnej amerykańskiej marki, ale swoje podejrzenia dowództwo zdecydowało się sprawdzić u źródeł.

Jak pisze "Rzeczpospolita", z amerykańskiej centrali firmy Spyderco komandosi uzyskali informację, że polski dystrybutor noży tej marki nie sprzedał ich firmie, która miała dostarczyć je Lublińcowi.

Żandarmeria zabezpieczyła noże, armia nie zapłaciła, a sprawa trafiła do prokuratury. Po umorzeniu sprawy komandosi zaskarżyli decyzję do sądu, opisuje sprawę dziennik.

Teraz toczy się dochodzenie w sprawie. Jak informuje "Rzeczpospolitą" ppłk Krzysztof Łukawski, rzecznik Dowództwa Wojsk Specjalnych, złożone w prokuraturze zawiadomienie dotyczy możliwości popełnienia przestępstwa z artykułów ustawy – Prawo własności przemysłowej.

Zobacz także: Amerykanie będą montować lasery na dronach:

Z informacji Prokuratury Okręgowej w Częstochowie wynika, że nikomu nie postawiono zarzutów. Dochodzenie prowadzi policja pod nadzorem prokuratury w Lublińcu.

A co na to sam dostawca? Przedstawiciele firmy od początku współpracują z prokuraturą w celu wyjaśnienia tematu i deklarują działanie w dobrej wierze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(356)
Borzena62
4 lata temu
Taktyczne kropidła i różańce bojowe już dostali?
Creol
6 lat temu
Cała Polska z nich się śmieje. Komandosi to ...
Kosynier
6 lat temu
A gdzie komandosi z Lublińca mieli swoich wysoko wykwalifikowanych specjalistów / ekspertów na etapie przyjmowania ofert? Na stronie internetowej jednostki komandosów z Lublińca, w ogłoszeniu zamieszczonym w internecie z dnia 26 lipca 2016r. (nr sprawy 28/2016) dotyczącym dostawy noży indywidualnych, wyraźnie jest napisane - "na żądanie zamawiającego- wraz z ofertą należy dołączyć jeden egzemplarz sprzętu będącego przedmiotem oferty w celu oceny zgodności przedmiotu oferty z wymaganiami zamawiającego." Nagle jakiś komandos zdjął w końcu ciemne okulary i go oświeciło. No, ale teraz to chyba komandosi z Lublińca będą musieli zjeść sobie tego schabowego takim nożykiem jaki zakupili.
SIWS
6 lat temu
Noż za 577,50 PLN - nieźle!
Bezybeusz
6 lat temu
Jaki rzad taka armia. Putin sie cieszy
...
Następna strona