Notowania

Podwyżka składek na ZUS. Rząd nie zamierza ulżyć przedsiębiorcom

Rząd nie zamierza przyznawać żadnych ulg przedsiębiorcom w związku ze znacznym wzrostem składek na ZUS w przyszłym roku – ustalili reporterzy RMF FM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Składki ZUS w 2019 znacznie wzrosną. Zła wiadomość dla przedsiębiorców (Fot: Piotr Kamionka/REPORTER)

Składki na ZUS w przyszłym roku wyniosą łącznie ponad 1400 zł. Same składki społeczne będą o niemal 100 zł wyższe niż w tym roku. Wszystko za sprawą dobrej sytuacji na rynku pracy. Składka jest bowiem pochodną prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia, a to według rządu ma wynieść 5200 zł.

Nowe składki ZUS na 2020 rok
Nowe składki ZUS. Będzie rekordowa podwyżka w 2020 r.

Tak duża podwyżka stała się przedmiotem krytyki ze strony przedsiębiorców i ekspertów. Z tego względu główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski przypomniał, że organizacja proponowała zmianę sposobu wyliczania składek – nie od prognozy, ale faktycznej wysokości przeciętnej pensji. Wówczas składki rosłyby wolniej.

O ten pomysł reporterzy RMF FM zapytali rzecznika rządu. Usłyszeli jednak, że nie ma planów złagodzenia podwyżki poprzez przyznanie jakiejkolwiek ulgi. Jak wynika z informacji radia, obietnice wyborcze na tyle wydrenowały budżet, że nie ma pieniędzy na nowe ulgi oraz obowiązuje już ulga dla początkujących przedsiębiorców.

Oglądaj też: Zmiana składek na ZUS. Rzecznik interweniuje u premiera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-06-2019

Brawo PiSPadnie tysiąc mikro przedsiebiorcow a nowe nie powstana. Nie bedzie hydraulikow elektrykow gazownikow czy fryzjerow.

27-06-2019

J stalinDojic Dojic na 500+ brak

27-06-2019

MiroldWszystko wiedzący pisowcy jakoś nie spieszą się komentować tej sprawy, czyżby nie było jak zrzucić tego na PO PSL?

Rozwiń komentarze (12)