Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Podwyżki. Celnicy jako jedyni ciągle ich nie dostali

23
Podziel się

Celnicy niezbyt ciepło przyjęli słowa premiera Morawieckiego, który dziękował służbom mundurowym i medycznym, które są "na pierwszej linii frontu" walki z koronawirusem i opowiadał o podwyżkach i nagrodach. Postanowili mu przypomnieć, że Służba Celno-Skarbowa wciąż nie otrzymała należnych podwyżek w 2020 r., które zostały zagwarantowane w Uchwale modernizacyjnej dla KAS i w ustawie budżetowej.

Podwyżki. Celnicy jako jedyni ciągle ich nie dostali
(KAS)
bErxXBYR

- Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zapytują Pana, w czym są gorsi od swoich Koleżanek i Kolegów z innych formacji mundurowych? Czym zasłużyli sobie na nierówne traktowanie? Tak samo są na "pierwszej linii" frontu jak np. funkcjonariusze Straży Granicznej i tak samo ryzykują zdrowiem swoim i swoich najbliższych. Tak samo są w swoich środowiskach stygmatyzowani za to, że z racji pełnienia służby na pierwszej linii, mogą sprowadzić chorobę do domu, sklepu, itp. Nawet do wielu siedzib kierownictwa KAS nie mają z tego powodu wstępu, a wielu przełożonych nie dopuszcza do kontaktu z nimi - piszą przedstawiciele Związku Zawodowego Celników w liście do premiera Morawieckiego.

To ich reakcja na dzisiejszą konferencję prasową premiera, który informował o przyznanych podwyżkach i nagrodach w służbach mundurowych, uzasadniając to tym, że funkcjonariusze tych formacji oraz służby medyczne są "na pierwszej linii frontu" w walce z koronawirusem. Celnicy postanowili przy okazji przypomnieć o tym, że są jedyną bodaj służbą, która podwyżek ciągle nie dostała - chociaż są one obiecane i zapisane w ustawach.

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bErxXBYT

Tomasz Ludwiński, szef "NSZZ Solidarność skarbowców" przypomina, że wciąż obowiązuje zawarte kilka miesięcy temu porozumienie ministra finansów ze związkami zawodowymi działającymi w KAS w sprawie 6-proc. podwyżek dla pracowników i funkcjonariuszy. Środki te zawarto w ustawie budżetowej na 2020 r., która też wciąż obowiązuje.

- Funkcjonariusze SCS biorą udział w walce z COVID-19, chroniąc nasze granice zarówno zewnętrzne jak i te wewnętrzne oraz dbają, aby nie zatrzymał się obrót gospodarczy. Mają bezpośredni kontakt z osobami przyjeżdżającymi z zagranicy na przejściach granicznych oraz w oddziałach wewnętrznych. To tam ostatecznie dojeżdżają kierowcy samochodów TIR, a bez odprawy towary importowane nie dotrą do odbiorców - piszą celnicy.

bErxXBYZ

Przypominają, że tylko dzięki ich nadzwyczajnej mobilizacji ogromne transporty środków medycznych, jakie przyleciały do naszego kraju, zostały błyskawicznie odprawione. Również oni pilnują teraz, by grupy przestępcze, które zwiększają w czasie pandemii swoją aktywność nie uszczuplały dochodów państwa i by z Polski nie były wywożone środki medyczne, leki, respiratory i maseczki ochronne.

Celnicy czują się dyskryminowani

Celnicy wspominają też o swojej inicjatywie, dzięki której spirytus z przemytu trafia do szpitali, gdzie jest wykorzystywany do dezynfekcji powierzchni. Funkcjonariusze wsparli w ten sposób wiele placówek, przekazując im kilkadziesiąt tysięcy litrów alkoholu.

- Funkcjonariusze Celno-Skarbowi w trakcie pandemii pełnią służbę ramię w ramię z innymi służbami mundurowymi, także na wewnętrznych granicach i w całej Polsce służby wspierają się i uzupełniają. W państwie prawa nie powinno dochodzić do tak jaskrawej dyskryminacji jednej służby mundurowej w stosunku do innych. Jesteśmy przekonani, że nie został Pan poinformowany o nierównym traktowaniu służb mundurowych w kwestii regulacji płac, dlatego apelujemy o pilne uruchomienie podwyżek w Krajowej Administracji Skarbowej - piszą w liście do Morawieckiego.

bErxXBZa

Dodają, że cały czas nadzorują i kontrolują firmy zajmujące się działalnością akcyzową, kontrolują transporty paliw, alkoholu i innych towarów, odprawiają na bieżąco wszelkie transporty i przeprowadzają rewizje tysięcy samochodów ciężarowych. W tym kabin kierowców, gdzie ryzyko zarażenia jest istotnie wysokie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bErxXBZu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
gosc ccc
11 miesięcy temu
do sluzb celno graniczne - skarbowych w polsce kieruje wiadomosc ze zostalo podpisana deklaracja z polskim rzadzie pis w polsce i panem premierem morawieckim porozumienie w sprawie towarow nielegalnych z wolki kosowskiej warszawie , i jnformuie panstwa o podpisanej deklaracij z polski rzadem pis i premierem morawiecki i pania minister rodziny polityki spolecznej w sprawie podpisanego porozumienia deklaracja , o przekazanie wszystkich towarow nielegalnie towarow dla osob niepelnosprawnych w polsce i mazowszu odrazu towarow jak podrubek perfum , kosmetykow i podrubek birzuterji odrazu do malych firm i malych churtownij prowadzonych przez osoby niepelnosprawne w polsce calej i mazowszu ..
xxx
rok temu
Otrzymali wcześniejsze emerytury.
Strażak
rok temu
Oni już mieli eldorado
bErxXBZv
Fckyou
rok temu
Tusek da i walesa
sss
rok temu
Celnicy powinni być utrzymywani z budżetu Unii, całe cło idzie do Brukseli i stanowi 15% całego budżetu Unii.
...
Następna strona