Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|

Podwyżki dla nauczycieli. Ministerstwo ustaliło minimalne stawki

145
Podziel się:

Rozporządzenie określające minimalne wynagrodzenia dla nauczycieli zostało ogłoszone w Dzienniku Ustaw RP. Stawki są wyższe o 9,6 proc.

Ministerstwo ustaliło minimalne stawki wynagrodzeń nauczycieli.
Ministerstwo ustaliło minimalne stawki wynagrodzeń nauczycieli. (Agencja Gazeta)

Minimalne wynagrodzenia, w zależności od kwalifikacji zawodowych będą wynosić od 2450 zł do 3817 złotych brutto.

Rozporządzenie zacznie obowiązywać od 1 września, a nowe stawki wynagrodzeń mają zostać naliczone najpóźniej 30 września, z wyrównaniem od 1.

W rozporządzeniu uszczegółowiono też zasady dotyczące przyznawania dodatków za wychowawstwo i jednoznacznie określono, że dodatkowe pieniądze przysługują również nauczycielom przedszkolnym.

Zobacz także: Obejrzyj: Szykuje się trudny nowy rok szkolny

"Organy prowadzące przedszkola, będące jednostkami samorządu terytorialnego, na podstawie ww. rozporządzenia określą wysokość dodatku z tego tytułu w drodze regulaminu wynagradzania" - czytamy w dokumencie.

Pod koniec roku szkolnego, po ogólnopolskim strajku nauczycieli, Sejm znowelizował Kartę nauczyciela. Dzięki temu nauczyciele mogą liczyć na podwyżki.

Minister Dariusz Piontkowski zapowiedział, że rząd znalazł dodatkowy miliard na wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli.

Podczas ostatniego strajku nauczyciele walczyli jednak o większe podwyżki i z rządowej propozycji zadowoleni nie są. Niewykluczone, że we wrześniu czeka nas kolejny strajk.

gospodarka
wiadomości
edukacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(145)
old man
3 lata temu
Jestem na emeryturze a ostatnie 23 lata pracowałem jako kierownik zmiany produkcyjnej na trzy zmiany: tydzień rano, tydzień po południu i tydzień na nocce. "Zarabiałem" od 1950,- do 2050,- zł netto miesięcznie. Żadnej trzynastki, premii czy nagrody. jedynie "grusza" raz w roku - około 400,-. Moja żona - nauczycielka we wiejskiej szkole podstawowej, co najmniej dwa razy tyle - oczywiście z nadgodzinami, dodatkiem stażowym, za wychowawstwo itp. No i nagroda z okazji Dnia Nauczyciela (nie zawsze) i oczywiście trzynasta pensja. Ja nauczycielom nie zazdroszczę. Jest ciężko. Dzieciaki z różnymi aspergerami, ADHEDami, nie słuchają, pyskują itd. Wiele papierków, sprawozdań, pisemnych ocen i opinii. Sprawdziany do oceny w domu, utarczki z rodzicami itp itp. Ale w porównaniu z pracą w przemyśle co do płacy nie mają co narzekać.
docNet
3 lata temu
2450 brutto to jest 1773,83 na łapkę :) Łaska PiSu poraża...
Aga
3 lata temu
PIS musi odejsc, bo nie potrafi prowadzic polityki ekonomicznej kraju, ktory llezy na przepasci.
Paweł
3 lata temu
Walnięci rodzice będą sami uczyć swoje bachory. Za darmo.
Zbigniew
3 lata temu
Dlaczego Broniarz nie mówi o tym, że taki nauczyciel uczy 16 godzin tygodniowo w jednej szkole, 16 godzin w drugiej szkole, kilka w jeszcze innej, a w weekendy uczy w szkołach dla dorosłych i zarabia z palcem w nosie 8 tys. netto. Wiem co piszę, bo moja żona tak pracuje, a do tego korki przed maturą
...
Następna strona