Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
edukacja
21.08.2019 19:17

Wynagrodzenia nauczycieli. Minister edukacji obiecuje podwyżki

Minister Dariusz Piontkowski zapowiedział, że rząd znalazł dodatkowy miliard na wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli. - To będą podwyżki na stałe, ale nie tylko od września do grudnia - wyjaśnił szef resortu edukacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Piontkowski zapowiedział, że rząd znalazł dodatkowy miliard na wzrost wynagrodzeń dla nauczycieli.

Dariusz Piontkowski spotkał się z przedstawicielami nauczycielskich związków zawodowych w warszawskim Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog". Rozmowy dotyczyły kwestii wynagrodzeń dla nauczycieli.

- Obecny system wynagradzania nie spełnia swojej funkcji. Jesteśmy na etapie podpisywania rozporządzeń decydujących m.in. o minimalnym wynagrodzeniu dla nauczycieli. To rozporządzenie jest już publikowane w dzienniku ustaw - powiedział PAP szef resortu edukacji.

Jak dodał, rząd znalazł dodatkowy miliard złotych na wzrost wynagrodzeń, a podwyżki będą wprowadzone na stałe, a nie tylko od września do grudnia tego roku.

W czerwcu Sejm znowelizował Kartę nauczyciela. Dzięki temu nauczyciele mogą liczyć na podwyżki. Ich średnie wynagrodzenie ma się zwiększyć o 9,6 proc. Podwyżka ma zostać wypłacona do 30 września z wyrównaniem od 1 września.

Obejrzyj: Reforma edukacji. Piontkowski: oceniam ją bardzo dobrze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: edukacja, wiadomości, gospodarka, podwyżki, nauczyciele strajk
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-08-2019

Kuratoria powinny zatrudniac ikontrolować czy oceniać...........Dyrektorzy wpuszczają do zawodu samych swoich mamy nadprodukcję ludzi z pedagogicznym wykształceniem ,Warto … Czytaj całość

22-08-2019

shfaObiecywanie nic nie kosztuje a i konsekwencje nie są groźne.

23-08-2019

Kuratoria powinny zatrudniac ikontrolować czy oceniać...........Dyrektorzy wpuszczają do zawodu samych swoich mamy nadprodukcję ludzi z pedagogicznym wykształceniem ,Warto … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)