Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżki dla policjantów nie wystarczyły. Funkcjonariusze uciekają ze służby

35
Podziel się

2,6 tys. policjantów w ciągu ostatniego półtora roku odeszło ze służby - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. Nie pomogły inwestycje w infrastrukturę ani podwyżki.

Policjanci odchodzą ze służby, bo w innych branżach płacą lepiej - alarmuje NIK
Policjanci odchodzą ze służby, bo w innych branżach płacą lepiej - alarmuje NIK (WP.PL, WP.PL)
bEqroBaZ

- Wspierania służb poprzez programy to doraźne działania. Tymczasem potrzebny jest stabilny system finansowania - mówi "Rz" Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK.

Izba nienajlepiej oceniła modernizację w służbach. A ta ma pochłonąć aż 9,2 mld zł w latach 2017-2020.

Okazuje się jednak, że to zbyt mało, bo ze służb od początku 2018 roku odeszło prawie 3 tys. pracowników. Najwięcej, bo aż 2,6 tys. - z policji.

bEqroBbb

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

I to mimo faktu, że aż 1,3 mld zł trafiło na podwyżki dla funkcjonariuszy. Do tego 800 mln zł na inwestycje i 500 mln zł na sprzęt.

Jak to możliwe, że mimo podwyżek funkcjonariusze postanowili zrezygnować ze służby? Wszystko przez "znacznie większy wzrost wynagrodzeń w gospodarce narodowej".

bEqroBbh

Innymi słowy - w pozostałych branżach pensję rosną szybciej. Dla porównania - w dwa lata jest to 11,6 proc., podczas gdy w policji - ledwie niespełna 9 proc.

Najlepiej na podwyżkach wyszli funkcjonariusze SOP. Oni zarabiają wiecej o 16,4 proc. Tu średnia pensja to ponad 5 tys. zł.

bEqroBbi

- Wciąż mamy kolejkę policjantów, którzy chcą odejść do SOP lub do wojska, bo tam się zarabia dużo więcej - mówi Rafał Jankowski, szef policyjnego związku zawodowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqroBbC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(35)
Piotr
3 miesiące temu
Nie chcą być pieskami PiSu.Brawo Wy.
@@@
9 miesięcy temu
Jankowski dałbyś sobie siana i poszedł na emeryturę, bo ci się już należy, ale klej mocno trzyma i perspektywa awansu w pisie.
Hrid
2 lata temu
Policja, sędziowie, nauczyciele, pielęgniarki. Ale oczywiście jedynym problemem tego kraju są kolory tęczy.
bEqroBbD
qwas
2 lata temu
Jaki pan taki kram! Jeszcze żeby coś dali za wycinanie konfetti.
HB
2 lata temu
Wszędzie tak rosną NIBY płace na rynku ,że od wielu już lat niestety około 97 % Polaków rozlicza się co roku w najniższym progu podatkowym.
...
Następna strona