Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|
aktualizacja

Podwyżki dla pracowników służby zdrowia. Jest nowa kwota bazowa

32
Podziel się:

Rząd zdecydował w sprawie kwoty, która posłuży do wyliczenia minimalnych zarobków lekarzy, fizjoterapeutów czy pielęgniarek. Wzrośnie ona o 300 złotych.

Rada Ministrów przyjęła projekt, którego celem jest podniesienie z 3900 do 4200 zł brutto tak zwanej kwoty bazowej
Rada Ministrów przyjęła projekt, którego celem jest podniesienie z 3900 do 4200 zł brutto tak zwanej kwoty bazowej (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)

Rada Ministrów przyjęła projekt, którego celem jest podniesienie z 3900 do 4200 zł brutto tak zwanej kwoty bazowej, przy użyciu której zostaną obliczone podwyżki dla pracowników podmiotów leczniczych.

"Oznacza to przyspieszenie procesu podnoszenia wynagrodzeń najmniej zarabiających pracowników podmiotów leczniczych" - podało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.

Kwota ta służy do wyliczania minimalnej pensji dla osób pracujących w służbie zdrowia. Robi się to przemnażając jej wysokość przez odpowiedni współczynnik, inny dla poszczególnych zawodów.

Zobacz także: Obejrzyj też: Służba zdrowia. E-recepty zyskują zwolenników

Na przykład lekarz specjalista musi zarabiać co najmniej wysokość tej kwoty przemnożoną przez 1,27. W przypadku fizjoterapeutów i pielęgniarek kwotę tę mnoży się przez współczynnik wahający się w granicach od 0,64 do 1,05.

Nową kwotę zaproponowało Ministerstwo Zdrowia. Już w maju zgodę na podwyżki wydał szef resortu Łukasz Szumowski.

- Po odmrożeniu kwoty bazowej minimalne średnie wynagrodzenie zasadnicze dla osoby z wyższym wykształceniem to będzie 4400 zł plus pochodne, (...) a dla osoby ze średnim wykształceniem wyniesie 2680 zł plus pochodne - mówił wówczas Szumowski, cytowany przez PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(32)
Bogaczka
2 lata temu
jakie 300 zł , jestem sekretarką medyczną z wyższym wykształceniem, które nie jest wymagane na tym stanowisku i dostałam 100 zł brutto, żenada
Frida
3 lata temu
Pracuje w podmiocie leczniczym.Zarabiam 3000 brutto, wyższe wykształcenie.Tak od lat 2100 na rękę za 40 godz. tygodniowo bezpośredniej pracy z dzieckiem niepełnosprawnym, zagrożonym niepełnosprawnościami, wcześniakami.Jestem terapeutą. Jak nie dostanę podwyżki to idę po 19 latach pracy do szkoły ,bo nawet tam jest lepiej...
mm
3 lata temu
a co z salowymi?
darek
3 lata temu
po co te podwyżki ,pracuję w szpitalu 25 lat i po 14 latach dostałem podwyżkę-wyrównanie do najniższej krajowej[dzięki PIS] teraz dostałbym następną [wyrównanie]
MON
3 lata temu
TYLKO LEKARZE I PIELĘGNIARKI I FIZJOTERAPEUCI A SEKRETARKI MEDYCZNE ???
...
Następna strona