Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

3 lata rządów PiS. Minister zdrowia obiecuje skrócenie kolejek. "Potrzebujemy czasu"

24
Podziel się:

Wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2024 r. - to jedno z osiągnięć, jakie wymienił minister Łukasz Szumowski, podsumowując 3 lata prac w resorcie zdrowia. - Wiemy, że system potrzebuje tych pieniędzy - podkreślił.

3 lata rządów PiS. Minister zdrowia obiecuje skrócenie kolejek. "Potrzebujemy czasu"
(Aleksandra Szmigiel/REPORTER)

- Zdrowie jest jednym z priorytetów rządu premiera Mateusza Morawieckiego i te priorytety znajdują swoje potwierdzenie w realnych działaniach - zaznaczył minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji podsumowującej działania resortu.

Wśród sukcesów wymienił zapowiadany wzrostu nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2024 r. Nakłady te mają wzrosnąć w sumie o około 830 mld zł.

Mówił również, o podwyżkach dla lekarzy. - Lekarze pracowali w wielu miejscach po to, żeby uzupełnić swoje rodzinne budżety. Dlatego zaproponowaliśmy te 6750 zł dla lekarzy specjalistów, którzy pracują w jednym miejscu po to, żeby pacjent miał lepszą opiekę, ciągłość opieki, a lekarze, żeby mieli w jednym miejscu godziwe wynagrodzenie - wyliczał minister zdrowia.

Minister odniósł się również do kolejek do specjalistów. - Nie da się kolejek zlikwidować w ciągu roku. Można jednak promować systematyczne usprawnienia. Wprowadzamy mechanizmy, które realnie je zmniejszają - zapewniał.

Operacja stawu biodrowego, czy zaćma - tam kolejki mają się mocno skrócić, dzięki usprawnieniu, jakim jest zmiana kwalifikacji do operacji - argumentował.

- Na realne skrócenie kolejek potrzebujemy czasu, ale proces się rozpoczął - zapewnił.

W jego ocenie w ochronie zdrowia są również obszary, które wymagają szybkich działań. Wymienił m.in. braki kadrowe. Rozwiązaniem ma być zmniejszenie biurokracji i cyfryzacja w postaci e-zwolnień, e-recept i e-skierowań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(24)
I BYŁOBY LEPI...
4 lata temu
NIE TRZEBA BYŁO ZMIENIAĆ MINISTRA ZDROWIA RADZIWIŁŁ BYŁ UCZCIWYM DOBRZE POINFORMOWANY O TERENIE I PODWŁADNYCH .TRZEBA BYŁO TYLKO ZMIENIĆ WŁODARZY W TERENIE NIEKTÓRYCH Z IZB LEKARSKICH I NACZELNEGO KTÓRZY POZA BRONIENIEM SWOICH NIC WIĘCEJ NIE ROBIĄ
czy to nie wi...
5 lata temu
człowieka ministra zdrowia .... rezydenci którzy nie znają się na fachu ..więcej szkód tworzą a NAUKI MAJA DARMOWE a szpitale prywatne biorą kasę i to nie mała bo przyjmują nas prywatnie
ministrowie z...
5 lata temu
stworzyli taki dyskomfort nie tylko lekarzom ale i pacjentom ...płacimy składki a leczenia profesjonalnego nie ma są za to rezydenci którzy nie znają się na fachu ...NAUKI MAJA DARMOWE a szpitale prywatne biorą kasę i to nie mała bo przyjmują nas prywatnie czy to nie wina nędznego jednego człowieka ministra zdrowia
winpas
5 lata temu
6% to sukces?? Sukcesem byłoby gdybyście zatrzymali marnotrawienie środków i wzieli się za prekręty w służbie zdrowia. Wtedy nie trzeba by podnosić tego finansowania. Ten ich sukces polaga na tym, ze nie ważne jak te pieniądze będa rozdysponowywane, ważne żeby wydać te 6% a tam nimi już ktoś się zaopiekuje. Urządzili szopkę z protestami i przekonali Polaków ze jedynym wyjściem jest otworzyć wór z pieniędzmi i dokładać a nie reformować. Podobnie jest w zbrojeniówce. Nie ważne na co ważne żeby przypodobać się USA i kupić najlepiej od nich sprzęt żeby tylko statystyki dobrze wyglądały .
ha
5 lata temu
Podpowiadam jak skrócić kolejki: wprowadzić opłatę 2 zł o d wizyty, wymienić dyrektorów placówek które nadal wszystko zapisuja na tonach papieru, za okienko posadzić wreszcie młode osoby a te co nie potrafią do sprzątania, linia telefoniczna dla każdej specjalizacji anie wszystko na jedynym numerze, pilnować przydziału czasu na pacjenta 15 min to 15 minut i ani minuty dłużej, pilnowac pracy lekarzy. To proste.
...
Następna strona