Notowania

zdrowie
05.12.2018 12:52

3 lata rządów PiS. Minister zdrowia obiecuje skrócenie kolejek. "Potrzebujemy czasu"

Wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2024 r. - to jedno z osiągnięć, jakie wymienił minister Łukasz Szumowski, podsumowując 3 lata prac w resorcie zdrowia. - Wiemy, że system potrzebuje tych pieniędzy - podkreślił.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aleksandra Szmigiel/REPORTER)

- Zdrowie jest jednym z priorytetów rządu premiera Mateusza Morawieckiego i te priorytety znajdują swoje potwierdzenie w realnych działaniach - zaznaczył minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji podsumowującej działania resortu.

Wśród sukcesów wymienił zapowiadany wzrostu nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2024 r. Nakłady te mają wzrosnąć w sumie o około 830 mld zł.

Mówił również, o podwyżkach dla lekarzy. - Lekarze pracowali w wielu miejscach po to, żeby uzupełnić swoje rodzinne budżety. Dlatego zaproponowaliśmy te 6750 zł dla lekarzy specjalistów, którzy pracują w jednym miejscu po to, żeby pacjent miał lepszą opiekę, ciągłość opieki, a lekarze, żeby mieli w jednym miejscu godziwe wynagrodzenie - wyliczał minister zdrowia.

Minister odniósł się również do kolejek do specjalistów. - Nie da się kolejek zlikwidować w ciągu roku. Można jednak promować systematyczne usprawnienia. Wprowadzamy mechanizmy, które realnie je zmniejszają - zapewniał.

Operacja stawu biodrowego, czy zaćma - tam kolejki mają się mocno skrócić, dzięki usprawnieniu, jakim jest zmiana kwalifikacji do operacji - argumentował.

- Na realne skrócenie kolejek potrzebujemy czasu, ale proces się rozpoczął - zapewnił.

W jego ocenie w ochronie zdrowia są również obszary, które wymagają szybkich działań. Wymienił m.in. braki kadrowe. Rozwiązaniem ma być zmniejszenie biurokracji i cyfryzacja w postaci e-zwolnień, e-recept i e-skierowań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zdrowie, służba zdrowia, łukasz szumowski, minister zdrowia, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-12-2018

kpiny6% w 2024 to sukces - to przecież gruszka na wierzbie

05-12-2018

VBMFNie zapominajmy ,ze to polscy lekarze mordowali Polakow zastrzykami pawulonu - za prowizjez firm pogrzebowch

05-12-2018

->PiS -> WY -> PIER -> DA -> LAĆ!

Rozwiń komentarze (24)