Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
TOS
|

Podwyżki dla wysokich urzędników. Oni też skorzystają na podpisie Dudy

178
Podziel się:

Jeden podpis Andrzeja Dudy, drugi Mateusza Morawieckiego i rozporządzenie prezydenta z podwyżkami dla polityków stało się faktem. Od sierpnia parlamentarzyści będą zarabiali 12 tys. zł, a premier i marszałkowie - 20 tys. zł. Podwyżki będą też dla ministrów. Jak się okazuje, na tym lista szczęśliwców się nie kończy.

Podwyżki dla wysokich urzędników. Oni też skorzystają na podpisie Dudy
Podwyżki dla wysokich urzędników. Oni też skorzystają na podpisie Dudy (East News)
bEJBnzjF

Przypomnijmy: dzięki rozporządzeniu prezydenta, które musiał kontrasygnować także premier, politycy dostaną podwyżki. Jak podaje "Fakt", załapią się na nie jednak także wysocy urzędnicy.

Podwyżki są na tyle duże, że nawet jeśli koalicji rządzącej uda się wdrożyć "Polski Ład", który dla bogatszych może nie okazać się zbyt korzystny, oni i tak wyjdą na plus.

I tak Adam Glapiński, prezes NBP, do tej pory zarabiał 9,7 tys. zł netto, po podwyżce jest to już 13,5 tys. zł, a po ewentualnym wprowadzeniu "Polskiego Ładu" będzie to 12,9 tys. zł. Będzie to więc o 3,2 tys. zł na rękę więcej niż przed sierpniową podwyżką

bEJBnzjH
Zobacz także: Zamiast szaleństw zaciskanie pasa. ZUS udostępnił najnowsze prognozy emerytalne

Z kolei prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś zarabiał do tej pory 8,7 tys. zł netto, od sierpnia ma już 12 tys. zł, a "Polski Ład" uszczknie mu z tego 400 zł. Banaś będzie więc o 2,9 tys. zł do przodu.

Jeśli wielka reforma rządu wejdzie w życie, po trzy tysiące złotych zyskają rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek i Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

bEJBnzjN

2,5 tys. zł zyska rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. O tyle samo wzrośnie - przypomnijmy: nawet po wprowadzeniu "Polskiego Ładu" - wypłata Adama Abramowicza, rzecznika małych i średnich przedsiębiorców.

A ile zyska na rewolucji PiS przeciętny Kowalski? "Fakt" przepytał przedstawicieli różnych grup społecznych o ich wyliczenia. I tak emeryt dostanie 100-180 zł więcej, stolarz i mechanik samochodowy raczej ani się nie wzbogacą, ani nie stracą, a po kieszeni może dostać przedsiębiorczyni prowadząca szkołę językową.

bEJBnzjO

Pozostaje też pytanie, czy podwyżki dla polityków nie zostaną cofnięte. Z taką inicjatywą wychodzi opozycja, a sprawa prawdopodobnie rozstrzygnie się w Sejmie podczas głosowań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJBnzki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(178)
EU HELP
2 miesiące temu
Będą siedzieć za ten szereg nieuczciwości, afer, manipulacji, marnotrawstwa miliardów. Andrzej, Jarosław, Zbigniew, Witek, Kuchcinski, Mateuszek, Kaminski, Sasin itd. Muszą trafic do więzień by dać Polakom przykład, że podłość się nie opłaca ! Zacznijmy od tego, że A. Duda chyba nie zasługuje na podwyżkę, bo wygrał w wyborach 2020, które mogły zostać sfałszowane nawet na 600 tys głosów !!!! Wiele kart budziło wątpliwości w Polsce, wiele kart nie dotarło do polonii europejskiej, alert RCB wysyłał nieuczciwe haniebne agitacje. Dziś profesorowie, politolodzy się wypowiadają a mamy do czynienia z najgorszym reżimem, różniącym ten stalinowski tylko tym, że nie strzela się jeszcze do ludzi... Choć lubie optymizm, uważam, że przyszłość Polski należy pisać tylko w pesymistycznych barwach. Zanim się obejrzymy będziemy mieli w Polsce kolejną Białoruś, Rosję czy Węgry, które w dziesięć lat stały się nędznym krajem, gdzie ludzie mają usta na kłódki zakneblowane! Głosowanie 12. 08. 21 było nielegalne tak jak nielegalne były wszystkie ustawy z sali kolumnowej z 2017 roku co wytykał sędzia Tuleya i go za to bandycko nękają. Reasumpcja w tym przypadku była niewskazana! Jarosław przekupywał wczoraj cały dzień ludzi, propobował im bez względu na wykształcenie i kompetencje dawać stanowiska w spółkach. A Pan Kukiz i tych kilku posłów, w tym Ociepa się zeszmaciło do zera przyjmując to. Takiego przekupstwa i korupcji jak ze strony Kaczyńskiego nie było w polskim sejmie od stu lat!!! Opozycja dlaczego jesteś taka bezwolna??? Panie Hołownia proszę połączyć siły z KO, bo nie ma innej drogi do obalenia tego podłego rządu PiS.
WOLSKI JAD
2 miesiące temu
odbije im się czkawką. Już społeczeństwo uważa ich wszystkich za złodziei, oszustów i nic nie robiących pierdzistołków posłusznych woli dyktatora z Nowogrockiej
j23
2 miesiące temu
Co za bzdury!!! Prezes NBP zarabiał 9,7 tys. netto??? Chyba ok. 50 tys.
bEJBnzkj
TB58a
2 miesiące temu
A mnie najbardziej interesuje, jak to w tym Polskim Ładzie będę odliczał składkę emerytalno-rentową. Kwota wolna wzrasta do 30.000 PLN, a jak ktoś zarabia, na etacie 50.000 brutto i dotychczas odliczał składkę, to od czego ją odliczy ? Kolejna sprawa to składka zdrowotna - też była odpisywana. Od czego będzie odliczana obecnie. Coś mi tu wygląda na to, że "singiel" w wieku 55+ odda Państwu o wielem więcej niż dotychczas. Ale może sobie nadal odliczać dodatkową, samodzielnie płaconą, składkę na IKZE.
WYSOKI URZĘDA...
2 miesiące temu
No gorszy sort do roboty na to trzeba zarobić
...
Następna strona