Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Podwyżki dla żołnierzy. Prezydent podpisał projekt ministra

Prezydent Andrzej Duda zapowiada podwyżki dla żołnierzy zawodowych. - Przeciętne uposażenie wraz z dodatkami zwiększy się o 576 zł - zapewnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezydent zapowiada podwyżki dla żołnierzy zawodowych. Średnio o 576 zł (Fot: East News)

W weekend szef MON Mariusz Błaszczak zapowiadał podwyżki dla żołnierzy, wcześniej zwrócił się w tej sprawie z w wnioskiem do prezydenta Andrzeja Dudy. W poniedziałek prezydent na poligonie w Nowej Dębie na Podkarpaciu spotkał się z żołnierzami 10. Brygady Kawalerii Pancernej i potwierdził podwyżki.

Jak informowaliśmy w sobotę, już w 2020 r. przeciętne wynagrodzenie żołnierza ma wzrosnąć o ponad 600 zł, z kwoty 5529 zł do 6153 zł - liczonej wraz z dodatkami. Szef MON Mariusz Błaszczak zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o zaakceptowanie tego planu. W poniedziałek prezydent poinformował, że podpisane przez niego rozporządzenia o podwyżkach dla żołnierzy zawodowych oznacza wzrost przeciętnego uposażenia żołnierza zawodowego wraz z dodatkami o 576 zł miesięcznie.

Prezydent, cytowany przez PAP, podkreślił, że jest wdzięczny premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za to, że uwzględnił w przyszłorocznym budżecie wprowadzenie nowego mnożnika wynagrodzeń żołnierzy. - Sama kwota bazowa także wzrośnie w roku 2020 - zaznaczył i dodał, że podwyżka wynagrodzeń dla żołnierzy zawodowych wejdzie w życie 1 stycznia 2020 r.

Obejrzyj: Błaszczak o współpracy z Rumunią. "Negocjujemy"

Propozycja Mariusza Błaszczaka zakłada wzrost uposażenia żołnierzy zawodowych w przyszłym roku - wraz z dodatkami, jak np. "trzynastka" - średnio o 624 zł. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie wyniesie ponad 6 tys. zł - poinformowało MON. Wzrosnąć mają zarówno kwota bazowa, jak i mnożnik. Mnożnik, według którego ustala się przeciętne uposażenie brutto, jest określany w rozporządzeniu prezydenta.

Po wprowadzeniu podwyżek, przeciętne uposażenie żołnierzy zawodowych z dodatkami i miesięczną równowartością dodatkowego uposażenia rocznego ma wynosić 6153 zł. (Dotychczas jest to 5529 zł). Propozycja uwzględnia przewidziane w projekcie ustawy budżetowej podwyższenie kwoty bazowej do wysokości 1614,69 zł (obecnie 1523,29 zł) oraz wzrost wielokrotności tej kwoty (mnożnika) do wysokości 3,811 (aktualnie 3,63).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wojsko, podwyżki, żołnierze, mon, prezydent, Andrzej Duda, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-10-2019

HatakumbaPrzypadkiem takie obietnice ogłaszają w tygodniu przed wyborami. Naprawdę uważają ludzi za takich jeleni?

08-10-2019

blefDo wyborów dostaną, po wyborach już nie,bo nie będzie pieniędzy, przepraszamy ale nie ma skąd !!! Chodzi o głosy!!!!

08-10-2019

Rezerwowa.Co wy tak zazdrościcie żołnierzom. Służyłem 25 lat naprawdę nie ma czego zazdrościć.

Rozwiń komentarze (50)