Notowania

Podwyżki w 2020 roku. Miliony Polaków zarobią więcej

Dla kogo podwyżki w 2020 roku? Wbrew pozorom wyższe pensje dostanie kilka milionów Polaków. Oprócz tych z pensją minimalną, zyskają również emeryci, nauczyciele, służby mundurowe czy pracownicy budżetówki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
W 2020 roku miliony Polaków dostaną podwyżkę (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Podwyżka w 2020 roku czeka na miliony Polaków. Wiele grup społecznych otrzyma więcej pieniędzy na skutek obietnic wyborczych, ale również ze względu na rozwijającą się gospodarkę.

Od stycznia na wyższą pensję mogą liczyć ci, którzy zarabiają najmniej. Pensja minimalna wzrasta bowiem z 2250 do 2600 zł brutto, a to oznacza 150 zł więcej w kieszeni co miesiąc.

Więcej zarobią również pracownicy budżetówki, którzy dodatkowo dostaną średnio 400 zł. To efekt odmrożenia płac w tym sektorze.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Z kolei przedstawiciele służb mundurowych (policjanci, strażacy, pogranicznicy czy funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa) - nawet 500 zł co miesiąc.

Początek roku to również 500+ dla przedsiębiorców, zapowiedziane przez PiS tuż przed wyborami. Prowadzący firmę będą mogli zaoszczędzić na składkach ZUS nawet do 500 zł miesięcznie.

Tu jednak wysokość oszczędności zależeć będzie od tego, jak dużo zarabia firma. Najwięcej zyskają ci, którzy mają dochód nie wyższy niż 6 tys. zł, a przychód - poniżej 10 tys. zł.

Antoni Macierewicz właśnie został marszałkiem seniorem. Jego Podkomisja pełna jest finansowych tajemnic
Podkomisja smoleńska i Antoni Macierewicz mają tajemnice. I rosnący dług

Dodatkowe pieniądze na początku roku dostaną również pracownicy ZUS, NFZ, sądów i prokuratur. Podwyżki czekają również na rodziców dzieci niepełnosprawnych, sędziów i ratowników medycznych.

Niemiecka minister ochrony środowiska Svenja Schulz podkreśliła w rozmowie z "Welt am Sonntag", że skandalem jest, iż odzież stopniowo staje się produktem jednorazowego użytku
Miliony nowych ubrań na śmietniku. Nadpodaż odzieży

Tyle od stycznia. Wczesną wiosną zarobią emeryci. W marcu czeka ich coroczna waloryzacja świadczeń. Te wzrosną o około 3,7 proc., ale nie mniej niż o 70 zł brutto.

Oprócz marcowej podwyżki seniorzy będą mogli liczyć na wypłatę 13. emerytury. Wszystko na to wskazuje, że będzie to 1200 zł brutto. W tym samym czasie zyskać powinny również rodziny, bo od kwietnia spada VAT na artykuły dziecięce, ale również m.in. cytrusy.

Wrzesień to kolejne podwyżki dla nauczycieli, a pod koniec 2020 roku ulgę w portfelu odczują samotni rodzice. Rząd planuje bowiem podnieść kryteria dochodowe dla świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-12-2019

Gruby BoloCi co nie lubią PiS, zawsze będą narzekać. Taka to już nacja czerwontęczowa. Oni są chorzy z nienawiści, że nawet by poszli z diabłem, tylko żeby było … Czytaj całość

17-12-2019

Polski PodatnikA o robolach którzy na te podwyżki pracują i płacą podatki wypracowując zysk ,ani słowa IM SIĘ TO PO PROSTU NIE NALEŻY!!!!

17-12-2019

MiecioTylko PiS eliminuje biedę nabytą za czasów rządów targowiy

Rozwiń komentarze (211)