Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pół miliona dzieci bez lekcji online. #KomputerDlaUcznia.

Od ponad miesiąca uczniowie w całej Polsce uczą się online, a rząd właśnie przedłużył zamknięcie szkół do 24 maja. Jednocześnie z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że 13 proc. gospodarstw domowych nie posiada ani jednego komputera z dostępem do internetu. Zmienić ma to akcja #KomputerDlaUcznia, prowadzona przez Fundację Impact, we współpracy z GovTech Polska i PayU.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Unsplash.com)
Dla nawet 500 tys. uczniów przeszkodą w czynnym wzięciu udziału w edukacji online jest brak komputera z dostępem do internetu.

Artykuł powstał przy współpracy z ImpactCEE

Od momentu wejścia w życie rozporządzenia w sprawie zamknięcia placówek edukacyjnych, 4,58 mln uczniów szkół uczy się w domu. Z danych Ministerstwa Cyfryzacji wynika, że dla 200 do nawet 500 tys. uczniów przeszkodą w czynnym wzięciu udziału w edukacji online jest brak komputera z dostępem do internetu.

Fundacja Impact wraz z partnerami – GovTech Polska oraz PayU – połączyli siły i zwiększają zasięg akcji #KomputerDlaUcznia. Jej cel to wyrównywanie szans w dostępie do edukacji i umożliwienie nauki online każdemu dziecku w Polsce.

– Od lat staramy się inspirować i pokazywać, jak digitalizacja zmienia gospodarkę oraz kolejne pokolenia. Teraz w obliczu epidemii, gdy większość próbuje pomóc, nie mogliśmy pozostać bezczynni, dlatego wystartowaliśmy z akcją #KomputerDlaUcznia. Dla nas szczególnie ważne jest, by każde dziecko miało dostęp do edukacji online. Już teraz wiemy, że ponad 50 uczniów, dzięki zakupionemu sprzętowi, bierze aktywny udział w lekcjach. W następnych tygodniach, przy wsparciu partnerów Impact, uda nam się zwielokrotnić tę liczbę – mówi Lidia Roman z Fundacji Impact.

Na potrzeby akcji, przy wsparciu PayU, została utworzona platforma, dostępna pod adresem www.komputerdlaucznia.com, łącząca darczyńców, fundatorów sprzętu oraz tych, którzy potrzebują pomocy.

Za jej pośrednictwem ośrodki pomocy społecznej, placówki oświatowe oraz urzędy gmin mogą zgłaszać zapotrzebowanie na sprzęt komputerowy dla dzieci i młodzieży ze swoich miejscowości. Na platformie publikowane są także sylwetki młodych ludzi, którzy już uzyskali wsparcie.

Wsparcie partnerów

W akcję #KomputerDlaUcznia angażują się kolejni partnerzy. GovTech Polska przeprowadził wśród ośrodków pomocy społecznej i szkół ankietę, która pozwoliła zebrać informacje o zapotrzebowaniu na sprzęt w poszczególnych miastach, a PayU, oprócz zbudowania platformy, wesprze akcję także finansowo.

– Kiedy drzwi szkół zostały zamknięte, rozpoczęliśmy naszą #akcjaedukacja. Zebraliśmy edukatorów, dostawców narzędzi, popularyzatorów nauki, aby móc przekazać jak najwięcej przydatnych informacji pomocnych w zdalnym nauczaniu. Każda inicjatywa, która pomaga uczniom i nauczycielom, jest dla nas niezwykle ważna. Wspólnie możemy zapewnić kolejnym uczniom sprzęt, który pomoże im w zdobywaniu wiedzy na odległość – dodaje Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Strona akcji #KomputerDlaUcznia: www.komputerdlaucznia.com

Partnerami organizacyjnymi akcji są: GovTech Polska, PayU i 300Gospodarka.

Artykuł powstał przy współpracy z ImpactCEE

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-05-2020

opiniaPrzestańcie się wygłupiać. Co miesiąc 500+ na dobra dla dziecka i co, nie można było kupić laptopa np. używanego? Do tego internet też nożna mieć z … Czytaj całość

24-05-2020

Sas500+ idzie na wódę a na laptop i internet dla dziecka nie ma !!!

24-05-2020

AaaZa ten stan rzeczy winni są rodzice. Po pieniądze łapę wyciągają, bo się należy a dziecku nie zapewnią odpowiednich warunków, chociaż jest za co. Może … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (13)