Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Agnieszka Zielińska
|

Polacy coraz chętniej korzystają z rządowego wypoczynku. Turystyka może na tym zyskać

2
Podziel się

Polski Bon Turystyczny okazał się sukcesem. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało, że do tej pory aktywowano ok. 1,7 mln takich bonów. To wzrost o 21 proc. w porównaniu z lutym bieżącego roku. Średnia wartość bonu wyniosła 730 zł.

Polacy coraz chętniej korzystają z rządowego wypoczynku. Turystyka może na tym zyskać
Polacy coraz chętniej korzystają z bonów turystycznych (Pixabay, pixabay)
bErpSWtN

W porównaniu z lutym wzrosła o ponad 52 tys. liczba pobranych z bazy ZUS bonów. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca zapłaciło nim 170 tys. rodzin. Rośnie także liczba firm uprawnionych do realizacji bonów. W skali kraju korzysta z nich już ponad 23 tys. przedsiębiorstw.

Z danych ministerstwa wynika ponadto, że łącznie płatności zrealizowane rządowym bonem turystycznym wyniosły już ponad 124 mln zł.

Zobacz także: Pogoda na lato. Jaki miesiąc najlepszy na wakacje? Wskazanie z IMGW
bErpSWtP

Rząd twierdzi, że daje on same korzyści. Może m.in. przyczynić się do zwiększenia przychodów firm, które go honorują. W grę chodzi możliwość wykorzystania ponad 3,5 mld zł dostępnych w ramach rządowego programu, w tym ponad 900 mln zł z bonów, które zostały aktywowane, ale nie zostały jeszcze wykorzystane przez beneficjentów programu.

Warto pamiętać, że bon turystyczny jest ważny do momentu wykorzystania całej jego wartości. W przypadku, jeśli kwota danej usługi będzie wyższa niż przysługująca w ramach bonu, będzie można samemu dopłacić różnicę. Zdaniem przedstawicieli rządu obiekty, które będą zachęcały turystów do płatności bonem, będą mogły liczyć także na dodatkowe korzyści z tytułu opłacenia dłuższych pobytów i korzystania przez turystów z dodatkowych atrakcji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErpSWuq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
Turysta.
2 miesiące temu
Zwiedzaj Polske od Morza do Tatr.
oAo
2 miesiące temu
A zadłużenie rośnie coraz szybciej. Dostali Polskę murowaną a zostawią słomianą