Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
motoryzacja
02.07.2020 16:46

Polacy kupują auta przez internet. Carsmile zaliczył rekordowy miesiąc

Choć rynek motoryzacyjny zalicza spadek, internetowa sprzedaż aut na wynajem rośnie. Carsmile sprzedał w czerwcu o 20 proc. samochodów więcej, niż w maju i o 360 proc. więcej, niż w zeszłym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(FORUM)
Mimo pandemii, samochody sprzedają się przez internet coraz lepiej.

W pierwszych 20 dniach czerwca rynek samochodów osobowych zaliczył 27-proc. spadek. Z powodu pandemii koronawirusa salony praktycznie wstrzymały sprzedaż.

Handel autami przeniósł się jednak do sieci. Jak podaje platforma Carsmile, zajmująca się leasingiem i wynajmem długoterminowym aut osobowych, czerwiec był najlepszym miesiącem w historii.

Wstępne dane wskazują, że firma zawarła ok. 180 umów wynajmu i leasingu samochodów, co jest wynikiem o 20 proc. lepszym niż w maju i o 360 proc. lepszym niż w analogicznym okresie przed rokiem.

Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

- Cieszymy się, że pomimo głębokiego kryzysu w branży automatowe zakończyliśmy czerwiec z nowym rekordem. Sprzedaż samochodów przez internet w połączeniu z koncentracją na nowoczesnych formach użytkowania pojazdów to strategia, która pozwala naszej platformie rosnąć nawet w tak trudnych warunkach rynkowych - mówi Łukasz Domański, prezes Carsmile.

Warunki są faktycznie trudne, a rynek w głębokim dołku. W czerwcu zarejestrowano w Polsce o 27 proc. mniej nowych aut, niż rok wcześniej. W maju z kolei, rynek spadł o 55 proc.

Kryzys w motoryzacji zapoczątkowany został w momencie, gdy zamknięto wiele fabryk w Chinach. To spowodowało przerwanie globalnego łańcucha dostaw. Przestoje w produkcji i poważny spadek popytu dopełnił problem.

Jak wynika z danych LMC Automotive, obecna sytuacja spowoduje spadek produkcji samochodów w 2020 roku o 3-4 miliony sztuk. Z kolei Konferencja Narodów Zjednoczonych ds. Handlu i Rozwoju dodaje, że światowa branża motoryzacyjna w wyniku pandemii straci 7 mld dolarów

Pandemia i kryzys gospodarczy uderzają w rynek tradycyjnej sprzedaży samochodów. Okazuje się jednak, że trudne warunki są szansą dla alternatywnych form, jak leasing czy najem długoterminowy.

- Jeśli ktoś martwi się o przyszłość, łatwiej mu podjąć decyzję o wydaniu 1500 zł miesięcznie na abonament, co w ciągu 3 lat daje kwotę 50 tys. zł, w której są już serwis i opony, niż pozbywać się jednorazowo 100 tys. zł gotówki żeby kupić auto na własność - przekonuje Michał Knitter, wiceprezes Carsmile.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: motoryzacja, startup, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2020

TaTa

Rozwiń komentarze (1)