Źródło wideo: © money.pl
Patrycjusz Wyżga

Polacy rzucili się do rezerwacji. "Wzrost o 30 proc. Turystyka ma się wyśmienicie"

- Mamy w turystyce bardzo dobry czas - powiedział w programie „Newsroom” WP Marek Kamieński, ekspert ds. turystyki. – Od 2019 r. nie zbankrutowało w Polsce żadne duże biuro podróży. A mieliśmy po drodze pandemię i lockdowny, więc ryzyko było duże. Sprzedaż wyjazdów wakacyjnych w 2022 r. poszła w górę o 20 proc. w porównaniu z rekordowym rokiem 2019. Ale na tym dobrych wiadomości nie koniec, bo patrząc na wyniki ze stycznia tego roku, już widzimy wzrost o 30 proc. w stosunku do roku ubiegłego w ofertach first minute. Turystyka wyjazdowa ma się wyśmienicie.

Więcej wideo
Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"Tej firmy zazdrości nam Europa. Oglądaj "Biznes Klasę"
Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"Wojanek pod lupą UOKiK. "Bardzo mocno przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku"
Nie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatkówNie tylko artyści. Na kogo jeszcze składamy się z podatków
Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.Informatyk na telefon. Orange nie jest już tylko telekomem. Rozwija usługi IT dla firm.
Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"Wygranie z inflacją w 12 miesięcy? "Gwarancji nikt nie powinien dawać"
Pieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dziejePieniądze na zwykłym koncie? Ekspert tłumaczy, co się wtedy dzieje
"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy"Generalnie przestrzegam". Mówi o błędzie, który popełniają przedsiębiorcy
Wybrane dla Ciebie