Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
praca
03.07.2020 07:37

Polacy szukają pracy za granicą. To efekt kryzysu

Polacy znów ruszyli na saksy. Kryzys związany z pandemią spowodował, że coraz więcej osób szuka pracy sezonowej za granicą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
Praca sezonowa za granicą kusi Polaków.

Agencje zatrudnienia notują 10–30-proc. wzrost liczby chętnych do prac sezonowych za granicą - pisze piątkowa "Rzeczpospolita". Jak podkreśla na łamach dziennika Iwona Szmitkowska, prezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia i prezes Work Service, rekrutowanie odpowiedniej liczby osób do prostych prac fizycznych np. przy zbiorach za granicą nie stanowi takiego problemu, jak przed rokiem.

Według opisywanego przez "Rz" sondaż portalu OLX.pl, niemal 17 proc. kandydatów do pracy sezonowej jest obecnie zainteresowanych wyjazdem za granicę - głównie mężczyźni. Wśród nich gotowość do wyjazdu deklaruje prawie co czwarty.

Obejrzyj: Samodzielne zbieranie truskawek w zamian za niższą cenę? Nie w Polsce

- Możliwość zarobienia 1200–1300, a z nadgodzinami nawet do 2000 euro netto miesięcznie to atrakcyjna alternatywa dla pracy sezonowej w kraju – podkreśla w rozmowie z dziennikiem Paweł Fecko, wiceprezes agencji zatrudnienia IPF Global.

Jak dodaje jeszcze większe zainteresowanie było widoczne w maju, kiedy ruszyła pierwsza fal zwolnień. Teraz zdecydowanie przybyło chętnych do wyjazdu na saksy wśród studentów. Oni to chętnie korzystają z ofert wakacyjnych prac, m.in. przy zbiorach.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-07-2020

pinokioA Kinga Duda wyjechała z tego dobrobytu do Anglii

03-07-2020

terraPrzecież wszyscy nam zazdroszczą gospodarki, dobrobytu? Jak to? Wyjeżdżają? A w TVP mówią że jest dobrobyt i jest świetnie!!!

03-07-2020

endrjupanie prezesuniu z Zoliborza pytanie - czy nadal rzucilismy sie w pogon za dogonieniem poziomu zycia bogatych krajow zachodu europy? powiem krotko - … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (100)