Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polisa turystyczna. Na co zwrócić uwagę? "Ważny zakres ubezpieczenia i kwota"

- Warto przed wakacjami wykupić polisę turystyczną i to w szerszym zakresie niż oferują biura - powiedział w programie "Money. To się liczy" Damian Ziąber, rzecznik prasowy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. - Jeśli średnia cena wycieczki czy wczasów wynosi kilka tysięcy zł i decydujemy się na tę kwotę, to wydanie 100-150 zł więcej, by zapewnić sobie opiekę lekarską, nie robi wielkiej różnicy. Zwracajmy uwagę na zakres ubezpieczenia i na kwotę. Zastanówmy się, czy w razie nieszczęścia, które może spotkać nas w podróży, polisa pokryje koszty związane np. z akcją ratunkową w górach, czy leczeniem w szpitalu. Takie ubezpieczenie chroni nas także w przypadku rezygnacji z wyjazdu na skutek zdarzeń losowych. Przez zakupem wycieczki sprawdźmy, czy biuro podróży posiada stosowne gwarancje w razie upadłości czy bankructwa.

0
0
7
Podziel się
Komentarze (7)
zobacz więcej komentarzy (7)
KOMENTARZE
(7)
Artur
rok temu
Pojedziecie na RODOS ,ale na ogródki działkowe
nono
rok temu
po co się ubezpieczać, jak ktoś zachoruje, to dzwoni się do dworczyka po samolot, przyleci nawet z 4 lekarzami,
czekin
rok temu
raz byłem na wycieczce 10 dniowej w Chorwacji i już nigdy nie pojadę za granicę,tam po prostu jeżdżą snoby,nie rozumiem tego by jechać za granicę i łazić po barach i chlać piwsko,to u nas nie ma piwa,oni tak chlali że wogóle nie widzieli pięknego morza,opalających i kąpiących się w morzu było nas tylko 4 osoby,reszta chlała śmierdzące piwsko
le.li.
rok temu
a,ja,leonard-,odkrylem,przypadkowo,portal,i,przenosze,gdzie,chce,na,wezasy,,i,kiedy,chce,niezalerznje,od,roku,
Tka
rok temu
Zawsze jadąc na wycieczkę krajową czy zagraniczną wykupuję dodatkowe ubezpieczenie dzięki , temu nie musiałam płacić krocie za leczenie.