Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Polisy OC tanieją. Ubezpieczyciele znów zaczynają wojnę cenową

32
Podziel się

Od początku roku ceny za obowiązkowe OC komunikacyjne spadły już średnio o 13 proc. Firmy ubezpieczeniowe walczą o klienta, ale może się to obrócić przeciwko nim.

Od początku roku ceny za obowiązkowe OC komunikacyjne spadły już średnio o 13 proc.
Od początku roku ceny za obowiązkowe OC komunikacyjne spadły już średnio o 13 proc. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)
bDTLCaXp

Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy składki potaniały o 3,5 proc. - podaje środowa "Rzeczpospolita", powołując się na dane porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Efekt jest taki, że w pierwszym kwartale tego roku ubezpieczyciele zebrali mniejszą składkę niż rok wcześniej. To pierwszy taki przypadek od czterech lat.

Tracą przede wszystkim duże firmy, które nie chcą dać się wciągnąć w szał obniżania cen: PZU, Warta i Axa. Spośród największych na plus jest tylko Ergo Hestia. Mniejsi gracze walczą natomiast o klienta, walcząc z konkurencją cenami - i to skutecznie, bo klienci, kierując się przede wszystkim wysokością składki, coraz częściej wybierają właśnie ich.

bDTLCaXr
Zobacz także: Obejrzyj też: Ubezpieczenia: Polacy nie wiedzą, co podpisują

- Jeśli chodzi o perspektywę wojny cenowej, to w odniesieniu do całego rynku wydaje się ona mało prawdopodobna - mówi "Rzeczpospolitej" Andrzej Prajsnar z Ubea.pl. - Widzimy natomiast wzmożoną konkurencję pomiędzy kilkoma mniejszymi ubezpieczycielami, którzy mocno walczą ceną obowiązkowych polis - dodaje.

bDTLCaXx

Choć niższa składka to z punktu widzenia kierowcy dobra wiadomość, to z drugiej strony ubezpieczyciele muszą uważać, żeby nie przesadzić. W skrajnym przypadku może się bowiem zdarzyć, że będą mieli do wypłacenia więcej, niż pozyskają ze składki. A to oznacza widmo bankructwa.

Taka wojna cenowa może się też odbić na klientach. - Dla poszkodowanych może oznaczać ryzyko gorszej jakości obsługi - powiedział gazecie Tomasz Piekarski z PZU.

bDTLCaXy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTLCaXS
KOMENTARZE
(32)
uijkol;
2 lata temu
he he co wam tanieje ?????!!!! chyba mózgi wam się zlasowały !!!
Nie pzu
2 lata temu
PZU oszukuje na potęgę kombinują aby jak mniej wypłacić, Panie Piekarska, zacznij Pan od swojej firmy, gdzie rzetelność PZU sprzed lat?
Kierowca
2 lata temu
Jak maleją? Mam do zapłacenia 160zł więcej (780zł) niż w ubiegłym roku (620zł). Bez szkodowa jazda...
bDTLCaXT
jaś
2 lata temu
ale kto pisze takie artykuły właśnie dostałem ofertę z PZU wzrost składki o 300zł (w porównaniu z 2018 , dodam że nie miałem wypadku ani żadnej stłuczki) gdzie ta wojna chyba tylko rząd jest na wojennej ścieżce z ubezpieczonymi
kierowca
2 lata temu
za 40 lat jazdy bez wypadku w nagrode OC podniesiono mi 100 proc tylko w polsce
...
Następna strona