Notowania

Polisy OC tanieją. Ubezpieczyciele znów zaczynają wojnę cenową

Od początku roku ceny za obowiązkowe OC komunikacyjne spadły już średnio o 13 proc. Firmy ubezpieczeniowe walczą o klienta, ale może się to obrócić przeciwko nim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Od początku roku ceny za obowiązkowe OC komunikacyjne spadły już średnio o 13 proc. (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy składki potaniały o 3,5 proc. - podaje środowa "Rzeczpospolita", powołując się na dane porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Efekt jest taki, że w pierwszym kwartale tego roku ubezpieczyciele zebrali mniejszą składkę niż rok wcześniej. To pierwszy taki przypadek od czterech lat.

Tracą przede wszystkim duże firmy, które nie chcą dać się wciągnąć w szał obniżania cen: PZU, Warta i Axa. Spośród największych na plus jest tylko Ergo Hestia. Mniejsi gracze walczą natomiast o klienta, walcząc z konkurencją cenami - i to skutecznie, bo klienci, kierując się przede wszystkim wysokością składki, coraz częściej wybierają właśnie ich.

Obejrzyj też: Ubezpieczenia: Polacy nie wiedzą, co podpisują

- Jeśli chodzi o perspektywę wojny cenowej, to w odniesieniu do całego rynku wydaje się ona mało prawdopodobna - mówi "Rzeczpospolitej" Andrzej Prajsnar z Ubea.pl. - Widzimy natomiast wzmożoną konkurencję pomiędzy kilkoma mniejszymi ubezpieczycielami, którzy mocno walczą ceną obowiązkowych polis - dodaje.

Choć niższa składka to z punktu widzenia kierowcy dobra wiadomość, to z drugiej strony ubezpieczyciele muszą uważać, żeby nie przesadzić. W skrajnym przypadku może się bowiem zdarzyć, że będą mieli do wypłacenia więcej, niż pozyskają ze składki. A to oznacza widmo bankructwa.

Taka wojna cenowa może się też odbić na klientach. - Dla poszkodowanych może oznaczać ryzyko gorszej jakości obsługi - powiedział gazecie Tomasz Piekarski z PZU.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polisy oc, ubezpieczenia, ubezpieczenia komunikacyjne, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-07-2019

uijkol;he he co wam tanieje ?????!!!! chyba mózgi wam się zlasowały !!!

10-07-2019

Nie pzuPZU oszukuje na potęgę kombinują aby jak mniej wypłacić, Panie Piekarska, zacznij Pan od swojej firmy, gdzie rzetelność PZU sprzed lat?

10-07-2019

MichałTeraz znajdziesz tanie ubezpieczenie OC i AC w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (32)