Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zbigniew chlebowski
29.02.2008 14:08

Abonament zniknie od 2009 roku?

PO pracuje nad ustawą, która ma zlikwidować abonament radiowo-telewizyjny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

*Być może w przyszłym tygodniu do Sejmu trafi projekt ustawy zwalniającej emerytów i rencistów z obowiązku płacenia abonamentu RTV. Zapowiedział to szef klubu parlamentarnego Platformy ObywatelskiejZbigniew Chlebowski. *

Zbigniew Chlebowski dodał, że trwają prace nad szeroką ustawą, która ma zlikwidować abonament, być może już od 2009 roku. Jak podkreślił, prace te powinny zdefiniować misję jaką mają pełnić media publiczne oraz sposób finansowania _ programów misyjnych _ w radiu i telewizji.

ZOBACZ TAKŻE:

Wczoraj minister kulturyBogdan Zdrojewskiskierował pismo do sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Zaznaczył w nim, że rozważane jest zastąpienie abonamentu radiowo-telewizyjnego przez dotacje z budżetu.

Zdrojewski uzasadnił, że abonament jest nie tylko _ parapodatkiem _ , ale także opłatą niezrozumiałą dla odbiorców sieci kablowych, platform satelitarnych i internetu.

Dotacja budżetowa, która ma zastąpić abonament byłaby przeznaczona na realizację programów związanych z misją publiczną. Decyzja o tym, który program ma charakter misyjny, a który nie, byłaby - jak pisze Zdrojewski- podejmowana przez _ autorytety w dziedzinie mediów _. O przyznaniu pieniędzy na realizację misji decydowaliby parlamentarzyści.

Tagi: zbigniew chlebowski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz