Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Amerykanie dostaną wsparcie w Afganistanie

0
Podziel się:

Rasmussen: Doślemy co najmniej 5 tysięcy żołnierzy.

Amerykanie dostaną wsparcie w Afganistanie
(PAP/EPA)
bEJyVcGd

Międzynarodowe siły ISAF w Afganistanie dowodzone przez NATO mogą liczyć na wzmocnienie _ o co najmniej _ 5 tys. ludzi - oznajmił w Brukseli sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen.

_ - Mogę potwierdzić, że kraje sojuszu i nasi partnerzy wniosą znaczący dodatkowy wkład - co najmniej 5 tys. żołnierzy i prawdopodobnie jeszcze dalszych kilka tysięcy _ - powiedział szef NATO.

Przypomniał: _ W tym ważnym momencie NATO powinno na nowo zademonstrować jedność i siłę. Wszyscy sojusznicy powinni czynić więcej. Chodzi o wspólną walkę, musimy ją zakończyć _ - dodał.

bEJyVcGf

Rzecznik polskiego rządu Paweł Graś oznajmił, że Polska wyśle w przyszłym roku do Afganistanu najprawdopodobniej 600 żołnierzy. Hiszpania ma wysłać, według źródeł wojskowych w NATO, 200 ludzi. Francja i Niemcy pozostają w tej sprawie - jak zauważa AFP - bardzo powściągliwe.

Rasmussen wypowiadał się w sprawie sił ISAF w Afganistanie dzień po tym, jak prezydent USA Barack Obama ogłosił wysłanie do tego kraju dodatkowych 30 tys. żołnierzy USA.

| Zapowiadane przez Rasmussena wsparcie dla Amerykanów |
| --- |
| Wśród krajów, które mają wysłać do Afganistanu dodatkowe siły, są państwa nienależące do NATO, jak Korea Płd. czy Gruzja (łącznie wyślą one 1500 ludzi) oraz Macedonia, a także członkowie NATO - jako Wielka Brytania (500 ludzi) i Słowacja. Liczba 5 tysięcy nie zawiera wsparcia ze strony Polski, Włoch, Hiszpanii, Francji czy Niemiec. |

bEJyVcGG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)