Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jolanta fedak
20.02.2008 18:27

Bańkowska: MPiPS zmarnowało 100 dni

Resort pracy nie przesłał dotąd do Sejmu żadnego projektu z zakresu polityki społecznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

W opinii posłanki LiD z komisji polityki społecznej i rodziny Anny Bańkowskiej *(na zdjęciu)*, pierwsze trzy miesiące działalności resortu pracy i polityki społecznej pod kierownictwem Jolanty Fedak zostały zmarnowane. Do Sejmu nie wpłynęły żadne projekty z zakresu polityki społecznej. **

- _ Brakuje konkretnych projektów ustaw w Sejmie, a czasu na dokończenie reformy emerytalnej jest coraz mniej _ - podkreśla Bańkowska. - _ Premier w expose zapowiedział, że w ciągu 100 dni do Sejmu trafią projekty dotyczące dokończenia reformy emerytalnej _.

Bańkowska zarzuca obecnemu kierownictwu resortu pracy, że nie zgłaszało uwag do budżetu, aby w związku z rosnącymi kosztami utrzymania, zwiększyć środki na tegoroczną waloryzację rent i emerytur. W efekcie waloryzacja będzie przeprowadzona z uwzględnieniem ustawowego minimum - mówi posłanka.

W ocenie Bańkowskiej, resort pracy nie przedstawia też konkretnych kierunków swoich działań. Brakuje - jak mówi posłanka LiD - stabilności w poglądach minister pracy Jolanty Fedak np. w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego.

Tagi: jolanta fedak, wiadomości, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz