Notowania

ue
15.07.2008 18:49

Barroso: W sprawie Traktatu tylko jedno "nie"

Szef KE jest przekonany, że wszystkie państwa UE ratyfikują Traktat Lizboński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso nie spodziewa się, by po irlandzkim _ nie _ dla Traktatu Lizbońskiego dokument odrzuciły jeszcze jakieś inne kraje.

Przemawiając na forum włoskiego parlamentu, Barroso powiedział, że uzyskał zapewnienie od polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, iż jego kraj nie będzie blokował ratyfikacji traktatu. _ - Jestem przekonany, że polski prezydent podpisze _ dokument - powiedział Barroso,.

Według szefa KE Czechy również nie będą przeszkodą._ - Jest tylko jedno nie dla ratyfikacji Traktatu z Lizbony, i nie oczekuję sprzeciwu od innych państw. Mam nadzieję, że wszystkie kraje ratyfikują traktat, a później będziemy musieli dyskutować z naszymi irlandzkimi przyjaciółmi, żeby znaleźć rozwiązanie i pójść do przodu _ - mówił Barroso.

* **ZOBACZ TAKŻE: **
* [ Francja chce reformy unijnego rolnictwa ]( http://news.money.pl/artykul/francja;chce;reformy;unijnego;rolnictwa,145,0,355473.html )
* [ Sarkozy przekona prezydenta do Traktatu? ]( http://news.money.pl/artykul/sarkozy;przekona;prezydenta;do;traktatu,16,0,354832.html )

_ - Potrzebujemy czasu, by zobaczyć, co można zrobić w Irlandii, ale nie możemy też zbyt długo zwlekać, ponieważ czekają nas ważne wydarzenia, jak wybory europejskie w czerwcu 2009 roku _ - zaznaczył szef KE.

W wywiadzie dla włoskiej agencji prasowej ANSA Barroso powiedział.: _ Ufam, że znajdziemy rozwiązanie, aby wszystkie kraje UE ratyfikowały traktat _.

Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz