Notowania

wybory
29.10.2009 14:19

Będą dwudniowe wybory i głosowanie przez pełnomocnika

Szef klubu PO zapowiada szybkie zmiany w ordynacjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Szef klubu PO Grzegorz Schetyna zapowiada, że w ciągu miesiąca powstanie projekt zmian w ordynacjach wyborczych - parlamentarnej, prezydenckiej i samorządowej.

Będzie to jeden projekt, który wprowadzi kompleksowe zmiany - oprócz dwudniowego głosowania i oddawania głosów przez pełnomocnika - również możliwość łączenia wyborów i głosowania korespondencyjnego.

Schetyna jest zadowolony z decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że nowelizacja ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego, wprowadzająca m.in. dwudniowe głosowanie, jest zgodna z ustawą zasadniczą. Wejście w życie noweli oznacza też, że osoby niepełnosprawne w wyborach do PE w 2014 roku będą mogły głosować przy pomocy pełnomocnika.

_ - Następnym krokiem klubu Platformy będzie zgłoszenie tych zapisów do wszystkich ordynacji wyborczych. Chcemy dać możliwość pełnego korzystania z praw obywatelskich przez wszystkich naszych obywateli. Będziemy tego twardo bronić, prosząc o pomoc mediów i powszechną zgodę w Sejmie _ - podkreśla szef klubu PO.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Co czwarty Polak chce, by Tusk walczył o Pałac ]( http://news.money.pl/artykul/co;czwarty;polak;chce;by;tusk;walczyl;o;palac,88,0,552024.html )
Tagi: wybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz