Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rydzyk
11.08.2007 05:04

Biskupi chcą usunąć ojca Rydzyka

"Sprawa Radia Maryja jest wciąż publiczna.25 sierpnia zbierze się Episkopat Polski i według niektórych biskupów zajmie się sprawą toruńskiego radia" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Tomasz Wojtasik)

"Sprawa Radia Maryja jest wciąż publiczna. 25 sierpnia zbierze się Episkopat Polski i według niektórych biskupów zajmie się sprawą toruńskiego radia" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Gazeta przypomina, że takie przypuszczenie wyraził kilka dni temu biskup Mieczysław Cisło, przewodniczący Komitetu do spraw Dialogu z Judaizmem Episkopatu Polski, oraz biskup Tadeusz Pieronek, który powiedział "Dziennikowi", że na sierpniowym posiedzeniu większość biskupów wypowie się za wystąpieniem Episkopatu do Stolicy Apostolskiej o odsunięcie ojca Rydzyka od kierowania Radiem Maryja.

Inny znawca spraw kościelnych powiedział "Gazecie Wyborczej", prosząc o nieujawnianie jego nazwiska, że za tą radykalną decyzją jest sporo biskupów wysokiej rangi.

Kolejny rozmówca "Wyborczej", arcybiskup Tadeusz Gocłowski, metropolita gdański, wyraził przekonanie, że Episkopat Polski powinien się wypowiedzieć, bo rzecz ma charakter publiczny, dotyczy spraw bardzo wysokiego szczebla i istotnych kwestii etycznych. Hierarcha dodał, że problem polega na tym, iż niektórym biskupom trudno odróżnić niekwestionowane dobro, jakie czyni Radio Maryja, od niebezpieczeństwa, jakim jest wciąganie Radia Maryja w układy polityczne. "Rozgłośnia katolicka nie może popierać żadnej partii" - podkreślił metropolita gdański.

W komentarzu "Gazety Wyborczej", Jan Turnau zaznaczył, że nikt troszczący się poważnie o dobro kościelne i społeczne nie chce zamknięcia Radia Maryja. Według publicysty chodzi jednak o to, by działalność ewangelizacyjna rozgłośni pod wodzą ojca Rydzyka nie stawała się antyewangelizacją, krzewiąc zamiast miłości bliźniego nienawiść do każdego, kogo ksiądz dyrektor uważa za wroga. "Jest to sprawa, która ciągnie się od lat i wymaga wreszcie załatwienia" - podkreślił Jan Turnau na łamach "Gazety Wyborczej".

Tagi: rydzyk, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz