Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
15.02.2006 01:02

Biuro antykorupcyjne nie będzie mogło skutecznie weryfikować oświadczeń majątkowych

Gotowy już projekt ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym będzie zmieniany - dowiedziała się nieficjalnie "Gazeta Prawna". W ustawie ma być między innymi doprecyzowany sposób i zakres badania oświadczeń majątkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Gotowy już projekt ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym będzie zmieniany - dowiedziała się nieficjalnie "Gazeta Prawna". W ustawie ma być między innymi doprecyzowany sposób i zakres badania oświadczeń majątkowych. *

Według gazety, w projekcie ustawy nie ma żadnych nowych rozwiązań dotyczących skutecznego egzekwowania i weryfikowania dekaracji majątkowych. Centralne Biuro Antykorupcyjne mogłoby więc weryfikować oświadczenia tylko w taki sposób, w jaki robi się to teraz, co stawia pod znakiem zapytania skuteczność tych działań. Poprawki do projektu mają to zmienić.

Wątpliwości budzi sposób powołania szefa Biura oraz brak apolitycznego nadzoru nad tą instytucją. Opozycja zwraca uwagę na brak precyzji w zapisach, dotyczących wymaganych kwalifikacji pracowników i szefa Biura. Organizacje pozarządowe kwestionują natomiast umiejscowienie Biura w strukturze rządu.

Tagi: cba, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz