Notowania

zbigniew chlebowski
05.10.2009 13:05

Błaszczak o decyzji Drzewieckiego: spóźniona

Rzecznik klubu PiS chce też wyjaśnienia roli Grzegorza Schetyny w aferze hazardowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Rzecznik klubu PiSMariusz Błaszczakuważa, że decyzja ministra sportuMirosława Drzewieckiegoo podaniu się do dymisji jest spóźniona. *

Według posła, minister powinien podać się do dymisji już w sobotę.- _ Wtedy był dobry czas, aby taką decyzję podjąć _ - podkreślił.

Drzewiecki podał się do dymisji w związku z nieprawidłowościami podczas prac nad projektem ustawy o grach i zakładach wzajemnych.
Błaszczak zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu sejmowej komisji ds. służb specjalnych PiS złoży wniosek o zbadanie relacji jakie łączyły wicepremieraGrzegorza Schetynęoraz Drzewieckiego z biznesmenem Ryszardem Sobisiakiem, który wraz z Janem Koskiem miał zabiegać o wykreślenie z projektu ustawy o grach zapisu o dopłatach.

Poseł, jak mówił, był zdumiony sobotnią decyzją premieraDonalda Tuska, który powiedział, że losy ministra sportu rozstrzygną się we wtorek na posiedzeniu rządu. Błaszczak zwrócił uwagę, że premier w przypadku dymisji ministra sprawiedliwościZbigniewa Ćwiąkalskiegodecyzję podjął bardzo szybko.

_ - Mamy wrażenie, że chodziło o zbadanie poparcia dla zapowiedzianej decyzji; to był taki swoisty sondaż _ - ocenił.

Zdaniem posła, sprawa wymaga dalszego wyjaśnienia. Jak ocenił, najlepszym rozwiązaniem byłoby powołanie komisji śledczej ws. tzw. afery hazardowej. _ - Jest bardzo wiele znaków zapytania w tej sprawie _ - podkreślił. _ Czy działanie polityków Platformy były roztropne? Nie były. Czy były dla dobra wspólnego? Nie - dla dobra firm z branży hazardowej _ - mówił.

Poseł odniósł się również do zapowiedzi Donalda Tuska przedstawienia w Sejmie informacji rządu na temat szczegółów prac nad projektem ustawy o grach i zakładach wzajemnych. Jego zdaniem, dyskusja bez możliwości np. przesłuchania świadków, czy zapoznania się z dokumentami _ być może nie doprowadzi do prawdy _.

Dlatego - jak dodał - najważniejsze jest w tej sytuacji powołanie komisji śledczej. _ - Tylko w ten sposób można rzetelnie starać się dojść do prawdy _ - podkreślił.

Według czwartkowej _ Rzeczpospolitej _ minister sportu, a takżeZbigniew Chlebowski - który poza stratą stanowiska szefa klubu POprzestał również kierować sejmową komisją finansów - mieli lobbować w sprawie ustawy o grach w interesie firm hazardowych. O skreślenie z projektu zapisu o dopłatach mieli zabiegać u polityków PO biznesmeni z Dolnego Śląska: Ryszard Sobiesiak i Jan Kosek.

Tagi: zbigniew chlebowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz