Notowania

pieronek
26.06.2007 15:35

Bp Pieronek: Niech SLD da pielęgniarkom to, co ukradł

SLD po 1989 roku nakradło, ma dosyć pieniędzy i niech da pielęgniarkom ze swego, na złodzieju czapka gore - tak biskup Tadeusz Pieronek komentuje propozycję, aby opodatkować Kościół.

Podziel się
Dodaj komentarz

SLD po 1989 roku nakradło, ma dosyć pieniędzy i niech da pielęgniarkom ze swego, na złodzieju czapka gore - tak biskup Tadeusz Pieronek komentuje propozycję młodzieżówki SLD - Federacji Młodych Socjaldemokratów - by pieniądze na służbę zdrowia zdobyć z opodatkowania Kościołów, księży i związków wyznaniowych w Polsce.

Bp Pieronek powiedział, że SLD bardziej zależy na politycznej wygranej, niż na pielęgniarkach. "Już się skończyły gadki o nich, to muszą mieć jakiś pretekst, żeby się odezwać" - dodał biskup Pieronek.

Biskup przypomniał, że Kościół już został opodatkowany i nie ma potrzeby, by był opodatkowany dodatkowo.

Federacja Młodych Socjaldemokratów, w liście otwartym do premiera napisała m.in.: "Wnioskujemy o objęcie obowiązkiem odprowadzania podatku do budżetu państwa wszystkich Związków Wyznaniowych i Kościołów oraz pracujących na ich rzecz kapłanów. Wierzymy, że przedstawiciele Kościołów i Związków Wyznaniowych, rozumiejąc trudną sytuację służby zdrowia, przyjmą z dużym entuzjazmem przedstawioną przez nas propozycję".

Tagi: pieronek, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz