Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brudziński wzywa PO do rozmów o finansach mediów

0
Podziel się

Poseł PiS zapewnił, że jego partia jest prywatyzacji stacji publicznych.

Brudziński wzywa PO do rozmów o finansach mediów
(Matti Mattila/CC/Flickr)
bEiveMlh

Poseł Prawa i SprawiedliwościJoachim Brudzińskiwezwał Platformę Obywatelską do rozmów na temat finansowania mediów publicznych.

_ - Przy tak drastycznym spadku wpływów z abonamentu należy jak najszybciej podjąć działania, by ratować Polskie Radio i Telewizję Publiczną _ - mówił gość radiowej Trójki podkreślił.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński po raz kolejny zapewnił, że jego partia jest przeciwna zniesieniu abonamentu.

bEiveMlj

Joachim Brudziński ma także nadzieję, że Radzie Nadzorczej TVP uda się jak najszybciej wybrać nowego prezesa telewizji publicznej. Dzisiaj ponownie zbierze się Rada Nadzorcza TVP. Wczoraj i w poniedziałek Rada nie doszła w tej kwestii do porozumienia.

Wśród głównych kandydatów na stanowisko prezesa TVP wymienia się szefa _ Wiadomości _ TVP Jacka Karnowskiego oraz dyrektora teatru w Rzeszowie Przemysława Tejkowskiego.
Obecnie obowiązki prezesa Telewizji Polskiej pełni Tomasz Szatkowski, prawnik związany z PiS. Zastąpił Bogusława Szwedo, który zrezygnował z funkcji z _ przyczyn osobistych _. Wcześniej stanowiskoszefa TVP sprawował Piotr Farfał, który został odwołany przez radę nadzorczą głosami SLD i PiS.

ZOBACZ TAKŻE:

Raport Money.pl
*TVP na krawędzi przepaści finansowej * Strata TVP w tym roku może wynieść od 70 do 300 milionów złotych. Publiczna telewizja jest 10 razy mniej efektywna niż TVN, 25 razy mniej niż Polsat. Czytaj w Money.pl
bEiveMlK
KOMENTARZE
(0)