Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brytyjska policja poluje na terrorystów

0
Podziel się:

Zatrzymano 12 podejrzanych w: Liverpoolu, Manchesterze i północno-zachodniej Anglii.

Brytyjska policja poluje na terrorystów
(PAP/EPA)

Brytyjska policja przeprowadziła wielką akcję aresztowań podejrzanych o terroryzm. Zatrzymano 12 podejrzanych w Liverpoolu, Manchesterze i północno-zachodniej Anglii.

Policja zmobilizowała tak znaczne siły, że studenci na kampusie uniwersyteckim w Liverpoolu byli świadkami aresztowania idących chodnikiem dwóch mężczyzn przez 14 uzbrojonych policjantów.

Do późnego wieczora trwały rewizje w kilku mieszkaniach i kawiarni internetowej w Manchesterze.

Akcja nastąpiła o niecodziennej porze - nie jak zwykle nad ranem, ale między 18.00 a 19.00. Powodem była zapewne obawa przed przeciekiem informacji o obławie. Jeden z fotografow prasowych dyżurujących stale przed Downing Street zrobił zdjęcie komendantowi sił antyterrorystycznych Scotland Yardu w chwili, gdy wchodził na spotkanie z premierem, aby poinformować go o swoich planach.

Komisarz Bob Quick trzymał w ręce dokument z dokładną listą nazwisk podejrzanych i szczegółami akcji, co wyłapał aparat z doskonałym teleobiektywem i wysoką rozdzielczością. Zaraz potem sprzedane agencjom zdjęcie z doskonale czytelnym tekstem dokumentu stało się powszechnie dostępne na ich stronach internetowych, co groziło fiaskiem operacji.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)