Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bush
23.05.2008 06:52

Bush: Nie możemy wycofać się z Iraku

Prezydent USA podkreśla, że byłby to sygnał dla terrorystów, że Ameryka jest słaba.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

_ - Przedwczesne wycofanie sił USA z Iraku __ byłoby dla naszego kraju katastrofalne _ - powiedział prezydent George W. Bush.

Na spotkaniu w bazie wojskowej Fort Bragg, w Północnej Karolinie, prezydent zapewnił, że wojska amerykańskie w Iraku będą kontynuowały _ swą wojnę przeciwko terroryzmowi _. Jej celem - podkreślił - jest zapobieżenie atakom (terrorystów) na ziemi amerykańskiej, takim jak 11 września 2001.

Jednocześnie Bush powiedział, że stan bezpieczeństwa w Iraku polepszył się wystarczająco, aby uzasadnić zredukowanie obecności wojsk w tym kraju o 25 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Prezydent USA nie wypowiedział się jednak na temat dodatkowej redukcji wojsk, zasugerowanej przez generała Davida Petraeusa, szefa operacji w Iraku. - _ Wycofanie się zanim zwyciężymy _ byłoby - mówił Bush - _ przesłaniem do terrorystów i ekstremistów na całym świecie, że Ameryka jest słaba i niezdolna do długiej walki _.

- _ Wycofanie się, zanim osiągniemy zwycięstwo byłoby katastrofalne dla naszego kraju. Stałoby się bardziej prawdopodobne, że narazimy się na nowy atak, taki, jaki przeżyliśmy 11 września _ - powiedział prezydent.

- _ Wystawiłoby to na niebezpieczeństwo przyszłe pokolenia, i nie powinniśmy pozwolić, nie pozwolimy, aby tak się stało _ - uzasadniał prezydent swe stanowisko w sprawie wojny w Iraku.

Tagi: bush, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz