Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Była minister popełniła samobójstwo

0
Podziel się

Barbara Blida postrzeliła się podczas próby zatrzymania ją przez ABW. Mimo podjęcia natychmiastowej reanimacji, zmarła.

Była minister popełniła samobójstwo
(PAP)
bEqQYKet

Barbara Blida, była posłanka SLD i minister budownictwa nie żyje. Była posłanka postrzeliła się podczas próby zatrzymania ją przez ABW. Mimo podjęcia natychmiastowej reanimacji, zmarła.

Wiceminister spraw wewnętrznych Piotr Piętak powiedział, że podczas przeszukania jej mieszkania przez funkcjonariuszy ABW Barbara Blida udała się do łazienki, gdzie prawdopodobnie przechowywała broń. Tam postrzeliła się w serce. Byłej wiceminister nie udało się uratować.

Rzeczniczka ABW Magdalena Stańczyk powiedziała, że rewizja była częścią postępowania w sprawie mafii węglowej. "Barbara Blida była jedną z kilku osób, objętych śledztwem w sprawie wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych przez funkcjonariuszy publicznych. Była podejrzewana o wręczanie i przekazywanie łapówek, ale nie postawiono jej żadnych zarzutów" - powiedziała Stańczyk

bEqQYKev

_ Barbara Blida od 1993 do 1996 była ministrem gospodarki przestrzennej i budownictwa w gabinetach: Waldemara Pawlaka, Józefa Oleksego i Włodzimierza Cimoszewicza. _

Jak donosi portal gazeta.pl podstawą do zatrzymania Blidy były zeznania Barbary K. - przed laty jednej z najbogatszych śląskich bizneswoman nazywanej "Alexis polskiego górnictwa". K. twierdziła bowiem, że miała płacić posłance SLD za lobbing w Sejmie i pomoc w zdobywaniu lukratywnych kontraktów na handel węglem.

Według PO, akcja w domu Blidy to kompromitacja PiS. ABW tłumaczy się, że funkcjonariusze pytali Blidę, czy ma broń, a ona zaprzeczyła.

O kazało się też, że podczas, gdy do siebie strzeliła w toalecie, byłaprzy tym funkcjonariuszka ABW.

bEqQYKeB

Po południu ma się odbyć posiedzenie komisji ds.służb specjalnych z udziałem koordynatora Zbigniewa Wassermana, na której ma być analizowana akcja przeszukania domu byłej minister.

Jednocześnie prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie samobójstwa Blidy.

Partie polityczne krytykują PiS za akcję i oczekują wyjaśnień, w jaki sposób doszło do samobójstwa, a także na temat przyczyn przeszukania."Barbara Blida wolała się zabić, niż oglądać później uśmiechniętą twarz Zbigniewa Ziobro" - skomentował w TVN24 Leszek Miller.

bEqQYKeW
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)