Notowania

gruzja
25.11.2008 20:04

Były ambasador: Gruzja chciała zająć Abchazję siłą

Gruziński dyplomata ujawnia kulisy konfliktu z Rosją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

- _ Gruzja planowała odzyskanie Abchazji siłą _ - stwierdził na posiedzeniu nadzwyczajnej komisji gruzińskiego parlamentu były ambasador tego kraju w Moskwie.

Erosi Kicmariszwili przez trzy godziny był przesłuchiwany przez posłów z komisji badającej przebieg sierpniowej wojny z Rosją. Były gruziński dyplomata zeznał, że władze w Tbilisi informowały, że mają przyzwolenie Waszyngtonu na taką operację.

Kicmariszwili ujawnił, że ambasador USA w Rosji, podczas jednego z oficjalnych spotkań, kategorycznie zaprzeczał takim doniesieniom. Zeznał również przed komisją parlamentarną, że w jego obecności prezydent Micheil Saakaszwili miał w lutym powiedzieć premierowi Władimirowi Putinowi _ w sierpniu przeniosę stolicę Gruzji do Suchumi _.

Były ambasador Gruzji w Rosji stwierdził, że wszystkie plany pokojowego zakończenia konfliktu o Abchazję i Osetię Południową były torpedowane przez władze w Tbilisi. _ _

_ - Zrobiliśmy dokładnie to, co chcieli Rosjanie, pierwsi zaczęliśmy działania wojenne _ - stwierdził Kicmariszwili. Posłowie postanowili, po zeznaniach byłego ambasadora, przesłuchać wiceministra spraw zagranicznych Gige Bokerie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Sojusznicy nie idą w ślady Moskwy ]( http://news.money.pl/artykul/sojusznicy;nie;ida;w;slady;moskwy,184,0,366264.html )
* [ **Rosja zarzuca NATO dozbrojenie Gruzji ** ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;zarzuca;nato;uzbrojenie;gruzji,255,0,365823.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: gruzja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz