Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Były poseł SLD może wyjść z aresztu

0
Podziel się:

Były opolski poseł SLD Jerzy Sz. może opuścić areszt, jeśli wpłaci poręczenie majątkowe w wysokości 70 tys. zł - zdecydował Sąd Okręgowy w Opolu.

Były opolski poseł SLD Jerzy Sz. może opuścić areszt, jeśli wpłaci poręczenie majątkowe w wysokości 70 tys. zł - zdecydował Sąd Okręgowy w Opolu

Sąd wyznaczył dwutygodniowy termin na wpłacenie kaucji. Jerzy Sz. został aresztowany w październiku pod zarzutem przyjęcia korzyści majątkowej w wysokości 90 tys. zł. Według prokuratora miało to mieć związek z ubezpieczeniem majątku Elektrowni Opole SA. Pieniądze wpłynęły na konto Opolskiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Myśli Lewicowej i Samorządności Lokalnej Demokratycznego Państwa Prawa "Dla Przyszłości"

Poseł nie przyznaje się do stawianego mu zarzutu, twierdzi, że pieniądze były normalną darowizną dla jego stowarzyszenia. Za zarzucany mu czyn grozi kara do 8 lat więzienia. W tej samej sprawie aresztowana została też inna b. poseł SLD, Aleksandra Jakubowska. Do Sądu Okręgowego w Opolu wpłynęło w czwartek zażalenie na areszt wobec niej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)