Notowania

gospodarka
12.03.2010 12:06

CBA donosi na poprzedników, SLD na Kaczyńskiego

Prokuratura przyjrzy się dochodom Kwaśniewskich i wnioskowi Lewicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Adam Ciereszko)

*Prokuratura przyjrzy się dochodom Kwaśniewskich w związku ze źle prowadzonym śledztwem CBA, a na wniosek Lewicy wróci do sprawy domniemanego przestępstwa, którego miał się dopuścić Jarosław Kaczyński. *

Z podejrzeniem o nadużycia władzy i nielegalności działań prowadzonych przez Centralne Biura Antykorupcyjne wystąpiło do Prokuratora Generalnego obecny szef CBA Paweł Wojtunik. Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński powiedział, że chodzi o głośną operację, która dotyczyła Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich.

Poprzednie kierownictwo CBA sprawdzało, czy Aleksander i Jolanta Kwaśniewscy ukrywali nielegalne dochody. Padło podejrzenie, że dokonali oni zakupu domu w Kazimierzu na podstawioną osobę - Marka Michałowskiego, prezesa Budimeksu. CBA nie zdołało wówczas udowodnić domniemanych zarzutów. Wojtunik uważa, że śledztwo należy wznowić.

Lewica donosi na Jarosława Kaczyńskiego

Tymczasem minister sprawiedliwości i prokurator generalny Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że prokuratura przeanalizuje wniosek Lewicy w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Kamińskiego.

Lewica zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu, że nie wydał zarządzenia do ustawy o CBA o sposobie legalizacji dokumentów dla funkcjonariuszy prowadzących operacje specjalne. Zdaniem SLD Mariusz Kamiński powinien był dopilnować, aby takie rozporządzenie powstało.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Kwity CBA uderzą w PiS? ]( http://news.money.pl/artykul/kwity;cba;uderza;w;pis,224,0,562656.html )
* [ Kamiński przed odejściem "zadbał" o funkcjonariuszy? ]( http://news.money.pl/artykul/kaminski;przed;odejsciem;zadbal;o;funkcjonariuszy,206,0,575694.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz