Notowania

chavez
21.12.2009 06:03

Chavez: Bedziemy strzelać do amerykańskich samolotów

Prezydent Wenezueli oskarżył USA o naruszenie przestrzeni powietrznej jego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/Agência Brasil/CC)

Prezydent Wenezueli Hugo Chavez oskarżył USA o naruszenie przestrzeni powietrznej jego kraju przez bezzałogowy samolot szpiegowski. Chavez postawił armię w stan alertu i nakazał zestrzelenie obiektu, gdyby taki incydent się powtórzył - informuje AP cytując telewizyjne wystąpienie prezydenta.

Chavez powiedział, że drone przeleciał nad bazą wojskową w zachodnim stanie Zulia, po wystartowaniu z sąsiedniej Kolumbii. Prezydent zasugerował też, że był to samolot szpiegowski.

Chavez oskarża do dłuższego czasu Kolumbię o to, że zezwala Amerykanom na korzystanie ze swych baz wojskowych, by mogli stamtąd przygotować atak na Wenezuelę.

Zarówno Bogota jak i Waszyngton odpierają te zarzuty i podkreślają, że obecność amerykańskiego personelu wojskowego w kilku bazach w Kolumbii, służy wyłącznie walce z przemytem narkotyków.

Rzeczniczka ambasady USA w Caracas powiedziała, że pracownikom misji nie jest nic wiadomo o przelocie samolotu bezzałogowego na Wenezuelą.

W tym samym wystąpieniu telewizyjnym, Chavez zaprzeczył, że jego socjalistyczny rząd wspiera marksistowskich partyzantów w Kolumbii i ostrzegł Bogotę przed wysyłaniem żołnierzy na granicę.

_ - Będziecie żałować _ - powiedział Chavez - _ Nie jesteśmy bezbronni _.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: chavez, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz