Notowania

chiny
23.11.2009 11:38

Chiny odrzucają oskarżenia o cyberszpiegostwo

Taka teza pojawiła się w najnowszym raporcie panelu doradczego Kongresu USA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gruntzooki/CC/Flickr)

Pekin odrzuca tezy amerykańskiego raportu, zarzucającego Chinom włamywanie się do sieci komputerowych w USA i wykradanie tajemnic, przydatnych dla chińskiej armii i dla rozwoju gospodarczego. W ocenie chińskiego MSZ raport jest _ pełen uprzedzeń _ i może zaszkodzić stosunkom między obu krajami.

Opublikowany w zeszłym tygodniu doroczny raport panelu doradczego Kongresu USA (komisji przeglądowej ds. amerykańsko-chińskich stosunków gospodarczych i bezpieczeństwa) wskazuje na narastanie działalności szpiegowskiej Chin. Według autorów opracowaniadziałalność ta jest prowadzona na coraz większą skalę, coraz intensywniej i z wykorzystaniem coraz nowocześniejszych metod.

Autorzy raportu wezwali Kongres USA do przeglądu amerykańskich możliwości stawienia czoła wyzwaniu, jakim jest chińskie szpiegostwo.

Rzecznik chińskiego MSZ Qin Gang oświadczył, że raport _ ignoruje fakty, jest pełen uprzedzeń i ukrytych motywów _. _ Nie czyńcie niczego, co ingeruje w sprawy wewnętrzne Chin i szkodzi stosunkom chińsko-amerykańskim _ - dodał rzecznik. Zarzucił - jak to określił - _ tej tak zwanej komisji _ stronniczość.

Agencja Reutera odnotowuje, że Chiny regularnie odrzucają tego rodzaju oskarżenia.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Pekin sponsoruje siatkę szpiegów w sieci? ]( http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/pekin;sponsoruje;siatke;szpiegow;w;sieci,254,0,439806.html )
Tagi: chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz