Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zbigniew chlebowski
13.04.2008 11:19

Chlebowski donosi na TVP

Przewodniczący klubu PO złoży doniesienie do prokuratury na nieprawidłowości w telewizji publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Przewodniczący klubu POZbigniew Chlebowski zapowiedział, że złoży doniesienie do prokuratury na nieprawidłowości w TVP. Chodzi o utajniony raport z audytu spółki.

Na początku marca minister skarbu zwrócił się do TVP o odtajnienie raportu z audytu spółki. A 20 marca rada nadzorcza TVP zdecydowała o utrzymaniu klauzuli poufności dla całości raportu z audytu.

W piątek prezes TVP Andrzej Urbański powiedział, że jeśli polityk PO uważa, że w TVP były jakieś nieprawidłowości, powinien złożyć doniesienia do prokuratury.

- _ I chciałem pana prezesa Urbańskiego poinformować, że rzeczywiście - złożę takie doniesienie do prokuratury, bo audyt, który został zrobiony w telewizji publicznej na zlecenie zarządu i rady nadzorczej, później przez ten zarząd, przez tę radę nadzorczą został utajniony. I rzeczywiście mamy poważne wątpliwości dotyczące zawartości tego audytu skoro został utajniony z niewiadomych, tak naprawdę, bliżej powodów _ - zapowiedział Chlebowski.

Minister skarbuAleksander Grad, zlecając przeprowadzenie kontroli w telewizji, wnioskował m.in. o zbadanie umów o pracę z ostatniego roku, finansowania programów _ Przebojowa Noc _ i _ Gwiazdy tańczą na lodzie _ oraz stanu zaawansowania prac nad wspólnym projektem TVP, Polskiego Radia oraz Polkomtela S.A. w sprawie budowy naziemnej telewizji cyfrowej.

Tagi: zbigniew chlebowski, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz