Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chlebowski: Kamiński przekracza bariery absurdu

0
Podziel się

Skompromitowany poseł PO uważa, że stał się ofiarą manipulacji służb.

Chlebowski: Kamiński przekracza bariery absurdu
(PAP/Jacek Turczyk)
bEpxFTXF

aktualizacja godz. 14.15

Podczas dzisiejszego posiedzenia komisji hazardowej przesłuchiwany jest były szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Poseł tak jak i po wybuchu afery hazardowej zaprzecza, by lobował w interesie branży hazardowej. Posłowie chcą też dziś przesłuchać Jerzego Jaskiernię.

Już w pierwszych minutach Chlebowski potwierdził swoje stanowisko. Poseł - który obiecywał załatwienie spraw przedsiębiorców dzięki kontaktom z Grzechem i Mirem - mówi po raz kolejnych, że rozmawiał w tamtych czasach z wieloma osobami i z tych fragmentów rozmów nie można wysnuć żadnych poważnych wniosków. Że stenogramy z tych rozmów są zmanipulowane.

Chlebowski zarzucił byłemu szefowi CBA, Mariuszowi Kamińskiemu kłamstwo. W trakcie swojego wystąpienia powiedział, że to co zaprezentował przed komisją Kamiński, przekracza _ wszelkie bariery absurdu _.

bEpxFTXH

POSŁUCHAJ BYŁEGO SZEFA KLUBU PO:

Zaapelował też, by nie oceniać jego działalności publicznej tylko przez pryzmat oskarżeń o udział w aferze hazardowej.

POSŁUCHAJ BYŁEGO SZEFA KLUBU PO:

Chlebowski powiedział, że przeżył wtedy szok, ale nie miał jeszcze wtedy pojęcia, że wszyscy będą od razu uważać go za winnego, bez możliwości obrony.

Spotkanie na cmentarzu było przypadkowe?

Chlebowski powiedział, że spotkanie z Ryszardem Sobiesiakiem na cmentarzu było przypadkowe. Polityk PO tłumaczył posłom sejmowej komisji śledczej, że odwiedził grób tragicznie zmarłej siostry i nie umawiał się w tym miejscu na poufne spotkanie ze śląskim biznesmenem.

bEpxFTXN

Informacje na temat poufnych rozmów na cmentarzu Chlebowski nazwał pomówieniem ze strony CBA. Zapewniał, że umówił się na spotkanie z Sobiesiakiem na stacji benzynowej, ale przy okazji odwiedził grób siostry na położonym niedaleko cmentarzu.

POSŁUCHAJ BYŁEGO SZEFA KLUBU PO:


Chlebowski zeznał również, że Ryszarda Sobiesiaka zna wielu polityków, zarówno z Lewicy jak i z PiS. Polityk Platformy potwierdził też, że wiedział o znajomości byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z biznesmenem.

bEpxFTXO

POSŁUCHAJ BYŁEGO SZEFA KLUBU PO:


Chlebowski dodał, że Sobiesiaka zna od kilku lat, ale nie traktuje tej znajomości jako bliskiej. Poseł zaznaczył, że nie wiedział o ciążącym na biznesmenie wyroku za korupcję.

Chlebowski poinformował, że działający w branży hazardowej dolnośląski biznesmen Ryszard Sobiesiak wrócił niedawno do kraju, co zwiększa szanse polityka PO na oczyszczenie się z zarzutów.

bEpxFTXP

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA CHLEBOWSKIEGO:

Były szef klubu PO zarzucił Mariuszowi Kamińskiemu, że opierając się na manipulacji i kłamstwie wciągnął w grę konstytucyjne organy państwa.

Według Chlebowskiego, CBA kierowane przez Kamińskiego próbowało w ten sposób obalić rząd Donalda Tuska.

POSŁUCHAJ BYŁEGO SZEFA KLUBU PO:

* "Zawsze miałem na uwadze interes kraju" *

bEpxFTXQ

Polityk Platformy przypomniał, że jego działalność poselska koncentrowała się na sprawach finansowych państwa. Zapewnił, że nigdy nie nadużywał swojej władzy a jego działalność miała zawsze na uwadze interes kraju.

POSŁUCHAJ BYŁEGO SZEFA KLUBU PO:

Były szef Klubu Parlamentarnego PO podkreślił kilka razy, że jego działalność polityczna polegała między innymi na setkach, a nawet tysiącach rozmów, również telefonicznych.
* POSŁUCHAJ BYŁEGO SZEFA KLUBU PO:*

A może w ogóle nie było afery hazardowej?

Odpowiadając na pytanie Bartosza Arłukowicza z SLD poseł Platformy Obywatelskiej podkreślił, że nie ma powodu aby mówić o nieprawidłowościach

POSŁUCHAJ BYŁEGO SZEFA KLUBU PO:

Chlebowski to jeden z głównych bohaterów komisji hazardowej. Jako przewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych kontaktował się z przedstawicielami branży hazardowej. Mieli oni wpływać na posła podczas prac nad nowelizacją ustawy o grach losowych.

ZOBACZ TAKŻE:

bEpxFTYi
KOMENTARZE
(0)