Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chlebowski: Premier nie powinien ustąpić

0
Podziel się:

Szef klubu PO nie wyobraża sobie, aby prezydent był w polskiej delegacji na szczyt UE.

Chlebowski: Premier nie powinien ustąpić
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef klubu POZbigniew Chlebowskinie wyobraża sobie, aby prezydent był w polskiej delegacji na najbliższy szczyt UE w Brukseli. Chlebowski jest zdanie, że premier tym razem nie powinien ustępować prezydentowi.

_ - Mam nadzieję, że prezydent nie pojedzie (do Brukseli), że będzie jedna delegacja, na której czele będzie stał premier Donald Tusk _ - powiedział Chlebowski, który argumentował, że na szczycie będą dyskutowane sprawy, które są przedmiotem codziennej pracy rządu: pakiet energetyczno- klimatyczny, kwestie dotyczące kryzysu finansowego.

_ - Nie wyobrażam sobie, żeby w tak ważnych sprawach delegacji przewodniczył pan prezydent. To jest kompetencja premiera i rządu. Nie wyobrażam sobie, żeby tym razem prezydent był w polskiej delegacji _ - podkreśla szef klubu PO.

Dopytywany, czyLech Kaczyński_ wymusza _ obecność na szczycie, Chlebowski odparł: _ Doceniam wielkie koncyliacyjne zdolności premiera; wiem, że zależy mu bardzo na porozumieniu, ale tym razem nie powinien ustępować _.

Z kolei szef gabinetu politycznego premieraSławomir Nowakzapowiedział, że w kwestii obecnego sporu może zajść konieczność zasięgnięcia opinii Trybunału Konstytucyjnego. _ - Trybunał jest właściwy do rozstrzygania sporów kompetencyjnych _ - podkreślił Nowak.

Chlebowski oświadczył natomiast, że dla niego _ konstytucja jest jasna _.

_ - Dla konstytucjonalistów też jest jasna: to są kompetencje premiera. I dobrze byłoby, żeby premier przesłał te ekspertyzy prezydentowi, a prezydent w końcu raz na zawsze zaakceptował dosyć precyzyjny w tej sprawie zapis w konstytucji _ - powiedział szef klubu PO.

wiadomości
polityka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)