Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zbigniew chlebowski
11.02.2008 09:18

Chlebowski tropi przeciek z Sejmu

Szef klubu PO uważa, że poseł, który ujawnił stenogram z tajnych obrad Sejmu powinien stracić immunitet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Stenogram z piątkowego utajnionego posiedzenia Sejmu, ujawniony przez _ Rzeczpospolitą _ , obejmuje tylko tę część obrad, na której byli posłowie PiS - powiedział w poniedziałek szef klubu parlamentarnego POZbigniew Chlebowski.

W piątek na tajnym posiedzeniu Sejmu minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalskimiał przedstawić informację o skali podsłuchów i prowokacji. Utajnione obrady trwały ponad dwie godziny.

Opozycja podkreślała, że nie było konkretów i zgodnie uznała, że to kompromitacja. Dzień później na internetowych stronach _ Rzeczpospolitej _ pojawił się stenogram z tych obrad.

Chlebowski wyraził przekonanie, że tajne informacje wyciekły za sprawą któregoś z polityków.- _ Ja dzisiaj nie chcę mówić, który z polityków, wiem tylko, że (stenogram) kończy się na tej części, na której byli politycy PiS-u, bo oni opuścili to posiedzenie w trakcie _ - powiedział Chlebowski.

Posłowie PiS opuścili posiedzenie w trakcie zadawania pytań ministrowi Ćwiąkalskiemu. - _ Moim zdaniem, któryś z polityków musiał to nagrać i musiał to przekazać dziennikarzom Rzeczpospolitej _ - dodał szef klubu PO.

Według Chlebowskiego, w tej sprawie nie należy karać dziennikarzy, lecz posła, który złamał tajemnicę.- _ Moim zdaniem, poseł który dokonał tego przestępstwa (...), musi zdawać sobie sprawę z konsekwencji, również z tego, że parlament uchyli w takim przypadku immunitet - moim zdaniem - bez żadnego problemu _ - uważa Chlebowski.

- _ Dzisiaj, kiedy dowiadujemy się, że cały stenogram z tego posiedzenia wyciekł do prasy, to cieszę się, że minister Ćwiąkalski był powściągliwy i niewiele politykom powiedział, bo okazuje się, że politycy są niepoważni, okazuje się, że politycy są w stanie bardzo łatwo złamać prawo i któryś z polityków na pewno popełnił przestępstwo _ - mówił Chlebowski.

*ZOBACZ TAKŻE: *

Tagi: zbigniew chlebowski, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz