Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Co 12 Polak słucha Radia Maryja

0
Podziel się

Wśród słuchaczy toruńskiej rozgłośni przeważają kobiety i osoby starsze.

Co 12 Polak słucha Radia Maryja
(PAP/ Maciej Kuroń)
bDfBBjuJ

8 proc. Polaków słucha Radia Maryja - wynika z sondażu CBOS. Wśród słuchaczy toruńskiej rozgłośni przeważają kobiety, osoby starsze, często owdowiałe; wielu z nich mieszka na wsi; dominują wierzący i praktykujący.

Radia Maryja - według własnych deklaracji - słucha co najmniej kilka razy w tygodniu 8 proc. Polaków, kilka razy w miesiącu - 3 proc., jeszcze rzadziej - 4 proc., a 85 proc. badanych w ogóle nie słucha tej rozgłośni.

Telewizję Trwam ogląda co najmniej kilka razy w tygodniu 3 proc. badanych, kilka razy w miesiącu - 2 proc., jeszcze rzadziej - 3 proc., a 92 proc. w ogóle jej nie ogląda.

bDfBBjuL

Słuchacze Radia Maryja to w większości kobiety (64 proc.), osoby powyżej 55. roku życia (61 proc.) oraz, co się z tym wiąże, owdowiałe (27 proc.), a spośród niepracujących - emeryci (66 proc.). Prawie połowa to mieszkańcy wsi (49 proc.) oraz badani z wykształceniem podstawowym (49 proc.).

Słuchacze Radia Maryja mają swoje preferencje wyborcze. W 2001 roku 41 proc. słuchaczy Radia Maryja oddało głos na LPR. W wyborach w 2007 roku słuchacze Radia Maryja trzykrotnie częściej głosowali na PiS niż na PO

Wśród słuchaczy Radia Maryja utrzymuje się poparcie dla PiS, jednak w ostatnim czasie znacznie ono osłabło. Niemal jedna czwarta głosowałaby na PO, niemal co piąty szuka jakiejś innej reprezentacji politycznej, a co szósty deklaruje, że oddałby głos na Samoobronę.

| RADIO MARYJA |
| --- |
| Radio Maryja powstało w 1991 roku. Posiadaczem koncesji uzyskanej od KRRiT jest Zgromadzenie Najświętszego Odkupiciela (redemptoryści), a dyrektorem - o. Tadeusz Rydzyk. Na antenie Radia Maryja dominują treści religijne. Codziennie transmitowana jest msza święta, odmawiany jest brewiarz, różaniec i koronka do Miłosierdzia Bożego, co tydzień - papieska modlitwa Anioł Pański. Transmitowane są także wszystkie pielgrzymki papieskie. Głoszone i odtwarzane są katechezy księży, biskupów i papieży. Retransmitowany jest serwis informacyjny Radia Watykańskiego. |

bDfBBjvm
wiadomości
polityka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)