Notowania

zbigniew Ćwiąkalski
12.04.2008 15:53

Ćwiąkalski sprawdza CBA

Minister chce wyjaśnić cy Biuro łamało prawo i pozyskiwało dziennikarzy jako współpracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Polecenie sprawdzenia czy CBA nie złamało prawa i nie pozyskiwało formalnie dziennikarzy jako współpracowników wydał prokuraturze minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. *

- _ CBA nie wolno angażować dziennikarzy. Muszę te sprawę wyjaśnić _ - powiedział minister Ćwiąkalski i zaznaczył, że wszczęcie postępowania wyjaśniającego niczego nie przesądza.

- _ Wszystko wskazuje na to, że tam nie było chyba formalnego angażu _ - powiedział Ćwiąkalski, odnosząc się do informacji _ Gazety Wyborczej _.

Gazeta napisała o podejrzeniu, że Centralne Biuro Antykorupcyjne kontaktowało się z Patrycją Kotecką, chociaż ustawa o CBA zakazuje pozyskiwania na współpracowników dziennikarzy.

Według _ GW _ w 2007 r. Kotecka przekazała CBA informacje o _ możliwej korupcji na styku TVP - zewnętrzne firmy produkujące programy _.

* **ZOBACZ TAKŻE:** [ ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/kotecka;chciala;zagluszyc;tvn24,202,0,302794.html )
* [ Kotecka chciała zagłuszyć TVN 24 ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/kotecka;chciala;zagluszyc;tvn24,202,0,302794.html )

W lutym 2007 r. z szefem CBAMariuszem Kamińskimmiał kontaktować się ówczesny minister sprawiedliwościZbigniew Ziobro, mówiąc, że jego znajoma dziennikarka ma ważne informacje na temat _ przekrętów _ w TVP.

Po tym Kotecka miała przekazać CBA anonimowe pismo o możliwej korupcji w TVP; miała też zostać przeszkolona przez CBA, _ jak bezpiecznie kontaktować się z agentem Biura _.

Tagi: zbigniew Ćwiąkalski, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz