Notowania

dalajlama
26.10.2008 19:00

Dalajlama rozważa odejście

Dalajlama ocenił, iż proponowana przez niego droga środka, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Tak tłumaczy sobotnią wypowiedź duchowego przywódcy Tybetańczyków marszałek parlamentu na wychodźstwie Karma Chophel.

Podczas wczorajszego spotkania z buddyjskim duchowieństwem w Dharamsali w Indiach XIV Dalajlama ocenił, iż proponowana przez niego _ droga środka _, której celem miałoby być osiągnięcie przez Tybet rzeczywistej autonomii, nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a prowadzony od lat dialog z Pekinem jest bezproduktywny.

Duchowy przywódca Tybetańczyków zapowiedział, iż nadeszła pora, by on sam porzucił wysiłki na rzecz dialogu. Wypowiedź Dalajlamy zbiegła się z mającą się wkrótce rozpocząć kolejną rundą rozmów tybetańsko-chińskich.

Karma Chophel, marszałek tybetańskiego parlamentu na wychodźstwie, który tłumaczył fragmenty przemówienia Dalajlamy na język angielski, potwierdził, iż duchowy przywódca Tybetańczyków rozważa możliwość przejścia na polityczną emeryturę. W drugiej połowie listopada odbędzie się w Dharamsali tygodniowe zgromadzenie przedstawicieli diaspory tybetańskiej zwołane z inicjatywy Dalajlamy. Na zgromadzeniu tym ma zostać wypracowana przyszła linia polityki tybetańskiej.

Niewykluczone, że Dalajlama podejmie wówczas decyzję, co do swej dalszej działalności publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Dalajlama zwołał nadzwyczajne posiedzenie rządu ]( http://news.money.pl/artykul/dalajlama;zwolal;nadzwyczajne;posiedzenie;rzadu,92,0,370268.html )
* [ Dalajlama: Chińczycy zabili 140 Tybetańczyków ]( http://news.money.pl/artykul/dalajlama;chinczycy;zabili;140;tybetanczykow,171,0,363179.html )
Tagi: dalajlama, wiadomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz