Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Davos o kryzysie: Świat musi działać razem

0
Podziel się:

Politycy i biznesmeni jeszcze do jutra rozmawiać będą o tym jak wyjść z kryzysu.

Davos o kryzysie: Świat musi działać razem
(EPA/PAP)
bEsmrIjV

Uczestnicy Światowego Forum Ekonomicznego w Davos podkreślają konieczność międzynarodowej współpracy w walce z kryzysem.

W Szwajcarii już czwarty dzień setki biznesmenów i polityków biorących udział w corocznym szczycie będą się starali znaleźć sposób rozwiązania problemów, z którymi boryka się wiele państw na świecie.

Zdaniem brytyjskiego premiera Gordona Browna konieczne jest wypracowanie przez społeczność międzynarodową wspólnego stanowiska, które pozwoli na skuteczną walkę z kryzysem. Szef brytyjskiego rządu wyraził też przekonanie, że współpraca jest jedynym skutecznym sposobem osiągnięcia celu wobec faktu, że gospodarki współczesnych państw są ze sobą powiązane.

bEsmrIjX

Z kolei niemiecka kanclerz Angela Merkel podkreśliła konieczność ochrony otwartego rynku. W ten sposób odniosła się do planów wsparcia przez rząd Stanów Zjednoczonych amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. Jej zdaniem taki krok jest niepokojący i prowadzi do protekcjonizmu. Angela Merkel zaproponowała też utworzenie Rady Ekonomicznej ONZ, która pozwoliłaby na skuteczniejszą współpracę międzynarodową w zakresie gospodarki.

Światowe Forum Ekonomiczne w Davos potrwa do jutra.

ZOBACZ TAKŻE:

bEsmrIky
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)